افرادی که آماده فداکاری برای مردم‌اند در انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: تصور مردم از عدم برخورداری مجلس از جایگاه اصلی‌اش ناشی از ضعف نمایندگان در دفاع از این جایگاه است.

مصطفی درایتی، در خصوص افرادی که باید برای ثبت نام در انتخابات مجلس اقدام کنند، گفت: افرادی که فکر می‌کنند که به کار مردم می‌آیند و آماده هستند برای وکالت مردم فداکاری کنند و این بار مسئولیت سنگین را با حفظ امانت به دوش بکشند موظف هستند ورود پیدا کنند و بهانه این را هم نداشته باشند که ممکن است آن‌ها را رد کنند چراکه وظیفه آن‌ها عرضه کردن خودشان است.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت افزود: افرادی که واقف بر این هستند که توانایی رفع مشکلات کشور را دارند و همچنین آمادگی به دوش کشیدن این وکالت و پیگیری حقوق مردم را در خود می‌بینند باید حضور جدی پیدا کنند تا مجلسی که در آینده تشکیل می‌شود مناسب‌تر از مجلس فعلی باشد. اگر این کار صورت نگیرد و ما با مجلس ناکارآمد یا کم کارآمد روبه‌رو باشیم طبیعتا انتظار رفع مشکلات کشور از این راه توهم بی‌جا است.

وی در خصوص وجود سابقه اجرایی و نمایندگی به عنوان یک مزیت برای کاندیداها، خاطرنشان کرد: نمی توان این‌ها را معیارهای تام در نظر گرفت. ممکن است این‌ها هرکدام معیاری برای کارآمدی باشد و بخشی از آن را تامین کند اما علت تام نیست. افرادی هستند که در کار اجرایی نبودند اما مرتب مسائل کشور را رصد می‌کردند و در گوشه و کنار و در مجامع علمی در حال فعالیت بودند و اکنون احساس می‌کنند می‌توانند این مسئولیت نمایندگی را برعهده بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: مجلس باید به گونه‌ای سر و شکل پیدا کند تا زبان تمام سلایق کشور باشد و نمایندگی اکثریت مطلق را برعهده بگیرد و تعهد نمایندگان با مردم به گونه ناگسستنی باشد و آن‌ها در دفاع از مردم شهامت به خرج دهند و ابایی نداشته باشند و بتوانند این جایگاه نمایندگی مردم را به خوبی حفظ کنند.

وی ادامه داد: تصور مردم این است که مجلس از جایگاهی که قانون اساسی به آن داده برخوردار نیست و آن هم به خاطر ضعفی است که نمایندگان در دفاع از جایگاه خودشان دارند.

درایتی در خصوص شرایط لازم برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی بیان کرد: این بار هم اگر می‌بینید تا حدودی آن شور و نشاطی که انتخابات مجلس لازم دارد هنوز در جامعه احساس نمی‌شود و این خیلی برای آینده کشور مضر است. مردم باید اطمینان پیدا کنند که می‌توانند مطالباتشان را از این طریق پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم انتخاباتی داشته باشیم که هم اعتبار کشور باشد و هم یکی از ارکان کشور را با کارآمدی کامل‌تر سر و شکل شکل دهد نیازمند این هستیم که دایره گزینش مردم محدود نشود و همچنین آنها احساس کنند که نمایندگانی را انتخاب خواهند کرد که بیش از همه مدیون مردم هستند تا مدیون نهادهای دیگر.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت افزود: اگر چنین احساسی به وجود نیاید طبیعتا آنچه که در دوره بعد در مجلس اتفاق می‌افتد ممکن است چندان مطلوب کشور نباشد و امیدواریم که در این فرصت محدود با روش‌هایی که انتخاب می‌شود طوری برنامه‌ریزی شود که این احساس امید در جامعه ایجاد شود./ایسنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن