۱۰۰ هزار زائر اربعین در کربلا میهمان خراسان رضوی هستند

مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی از تعهد این استان به اسکان و تغذیه حدود 100 هزار زائر خبر داد و افزود: تمامی خدمات از طریق اهدای کمک‌های مردمی است که سال گذشته این مبلغ 13 میلیارد تومان بود.

به گزارش صدای مشهد، اکبر پارسا ظهر دوشنبه در نشست خبری ستاد اربعین با اشاره به ثبت نام ۸۷ موکب از استان خراسان رضوی در سامانه موکب داران گفت: در سال جاری برای جذب خیرین و افرادی که تقاضای موکب داری سامانه‌ای را راه اندازی کرده ایم و افرادی که در این سامانه ثبت نام می‌کنند پس از احراز صلاحیت مجوز موکب داری در اربعین را دریافت می کنند.
وی تاکید کرد که از ۸۷ موکب خراسان رضوی ، ۳۶ موکب در کربلا، ۱۱ موکب در نجف، ۱۵ موکب در کاظمین، ۶موکب در سامرا و ۱۵ موکب در مسیر نجف تا کربلا راه اندازی شده که چهار موکب ویژه خواهران است و در شهرهای کاظمین، مسیر نجف تا کربلا و کربلا قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه نجف،کربلا، کاظمین، سامرا و مسیر نجف تا کربلا برای اسکان و تغذیه پیش بینی شده اند افزود: موکب‌هایی هم در داخل کشور در نقاط مختلف مانند شلمچه، مهران و مرز دوغارون برای اتباع خارجی ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه ۳۶ دستگاه نانوایی به عراق اعزام می‌شود که در هر روز ۱۳۵ هزار قرص نان برای زائران پخت می‌کنند اعلام کرد: تمامی موکب‌ها در بازه ۱۰ روزه، از هفت روز قبل از اربعین تا سه روز بعد آن به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند.
مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی متذکر شد: تعهد ما برای اسکان زائران تا کنون ۱۱۹ هزار و ۲۵۰ هزار نفر است که این تعهد را موکب داران ایجاد کرده اند، همچنین ۵۵۰ هزار تعهد تغذیه در هر روز ایجاد شده است.
به گفته وی، ساخت صحن حضرت زینب(ع) با وسعتی بالغ بر ۱۶۶ هزار متر مربع در دستور کار است که سهم خراسان رضوی از ساخت این صحن ۱۳ هزار و ۸۰۰ متر مربع است.
وی با اشاره به اینکه توسعه این صحن تا به حال ۴۰ درصد پیشرفت داشته افزود: ساخت هر متر مربع این صحن ۴ میلیون تومان برآورد شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن