رعایت حقوق شهروندان، اولویت تغییرات بهسازی اطراف حرم رضوی

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی:هرگونه تغییر و توقف طرح نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی بدون در نظر داشتن حقوق عامه شهروندان امری به دور از منطق است.

محمدکمال سرویها، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی و عضو سابق شورای شهر مشهد مقدس در نشست مشورتی با هدف بررسی اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی عنوان کرد:

هرگونه تغییر و توقف طرح نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی بدون در نظر داشتن حقوق عامه شهروندان امری به دور از منطق است.

تغییر مدیران و مسوولین در پست های سازمانی به دنبال تغییر در دولت ها و در جهت اجرای سیاست های آن ها امری طبیعی و مرسوم است.

خدمتگزاری در مجموعه های ادارات و ارگان های دولتی در ادوار و دولت های مختلف مشابه عملکرد ورزشکاران در رشته‌های دو ماراتون و چندگانه است و هرکدام از مسوولینی که به دنبال این تغییر ها در مسند مسئولیت و خدمت به مردم قرار می‌گیرند،باید نسبت به سیاست گذاری های سازمان خود و اجرای طرح‌های برنامه ریزی شده از قبل پایبند باشند و نقاط قوت موجود درآنها را شناسایی کرده و دنبال کنند.

طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی نیز که از سال ١٣٧٨ ملاک عمل مجموعه های مدیریت شهری در ادوار مختلف بوده نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد.

خوشبختانه در مجموعه نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی،از زمان آغاز فعالیت شورای پنجم و دوره جدید مدیریت شهری، آقای نعمتی شهردار منطقه ثامن به درستی نقاط قوت را شناسایی کرده و طبق طرح مصوب برخی از زیرساخت ها و فضاهای عمومی که عمده تملکات آنها در دوره های قبلی مدیریت شهری و با هزینه شهر و شهروندان انجام گرفته را با سرعت مطلوبی به عرصه اجرا در آورده است.

اقدامات خوبی در این مدت به ویژه در جهت تسریع و تکمیل پروژه های نیمه تمام و اجرای فضاهای سبز و بازگشایی برخی معابر در اطراف حرم مطهر نظری رضوی نیز صورت گرفته که اقدام مبارکی است.

رویکرد جدیدی که در منطقه به جهت حفظ جمعیت ساکن و بازگرداندن جمعیت مهاجرت کرده از منطقه، به مجاورت حرم مطهر حاکم شده، سیاست جدی و بسیار خوبی است.

بسیاری از محسّنات طرح قبلی ایجاد فضاهای عمومی گسترده،تعریض معابر و افزایش فضای سبز به ویژه در قالب ره باغ ها بوده که در موقعیت‌های استراتژیک و در کمترین فاصله از حرم مطهر رضوی در راستای افزایش رفاه و تسهیل تردد زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی انجام می شده و توقف و تغییر در این طرح به خصوص بدون در نظر داشتن حقوق مکتسبه مردم امری به دور از منطق و نامناسب است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که پیگیریهای مجموعه مدیریت شهری و شهردار منطقه ثامن با همراهی دولت محترم در جهت احقاق حقوق شهروندان و سرمایه گذاران در این طرح ملی و فراملی اثربخش واقع شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن