بهره‌برداری از ۷۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در خراسان رضوی همزمان با دهه فجر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: فرودگاه سرخس مدت‌ها است که آماده بهره‌برداری بوده و از آن استفاده نمی‌شود، به این منظور توافقی هم صورت گرفت تا سیکل‌های پروازی با تضمین شرکت نفت و پالایشگاه گاز خانگیران انجام گیرد.

به گزارش صدای مشهد،علی رسولیان  اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان امسال، ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی و عمرانی در استان خراسان رضوی مورد بهره‌برداری قرارگرفته و تعدادی پروژه دیگر هم افتتاح خواهد شد.

وی افزود: تمرکز فعالیت‌های اقتصادی استان بر بخش مردمی و بخش خصوصی است، نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی در ایام دهه مبارک فجر افتتاح و کلنگ‌زنی خواهیم کرد که آثارش برای مردم شریف استان دیده خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: طی ایام مبارک فجر حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در خراسان رضوی افتتاح خواهد شد که بخشی از آن‌ها مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.

رسولیان تاکید کرد: بحث برقراری پرواز در شهرستان سرخس از موضوعاتی است که مورد توجه قرار دارد، در این راستا فرودگاه سرخس مدت‌ها است که آماده بهره‌برداری بوده و از آن استفاده نمی‌شود، به این منظور توافقی هم صورت گرفت تا سیکل‌های پروازی با تضمین شرکت نفت و پالایشگاه گاز خانگیران انجام گیرد؛ همچنین یک بخشی را هم آستان قدس قبول ‌می‌کند تا بتوانیم با پیگیری از طریق شرکت‌های هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها پرواز را در شهرستان سرخس برقرار کنیم.

فرماندار شهرستان سرخس در ادامه این جلسه اظهار کرد: طی دهه مبارک فجر ۶۲ پروژه در شهرستان سرخس با اعتباری بالغ بر ۲۴۲ میلیارد تومان افتتاح می‌شود که در مجموع این پروژه‌ها برای هزار و ۶۷ نفر اشتغال مستقیم و برای سه هزار و ۳۶۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد میکند.

فرماندار سرخس ادامه داد: در این راستا تعداد هفت پروژه امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان سرخس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی هم در بخشی از این جلسه اظهار کرد: برخی از پروژه‌هایی که امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان سرخس افتتاح شد، پروژه‌هایی بود که تلاش‌های زیادی در طی سال‌ها برای آن‌ها انجام گرفته بود، پروژه‌ای نظیر انتقال آب از سد دوستی به سرخس از همین نوع پروژه‌ها بود که خوشبختانه مردم این شهرستان از آبی با کیفیت بهتر استفاده خواهند کرد.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به تحقق تدبیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد افزود: در رابطه با تحقق منطقه آزاد سرخس یک آرزوی دیرینه ۲۴ ساله وجود داشت که خوشبختانه بعد از آمدن لایحه آن هفته گذشته در منطقه ویژه اقتصادی سرخس جلسه‌ای با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی از اعضای آن برگزار شد که این مهم به تصویب کمیسیون رسید و امیدواریم بعد از ایام تعطیلات مجلس تا پایان عمر مجلس دهم آن را به تصویب صحن علنی برسانیم.

وی تاکید کرد: افتتاح پروژه‌ با اهمیت و تاریخی شبکه آبیاری سد دوستی برای کشاورزان شهرستان سرخس از جمله پروژه‌های مورد بهره‌برداری قرار گرفته امروز بود.

نماینده بنیاد برکت هم در بخشی از این جلسه اظهار کرد: بنیاد برکت در سال ۹۷ سرخس را به عنوان اولین شهرستان آزمایشی خود مشخص کرد و هم‌اکنون در ۱۱ شهرستان تحت عنوان پروژه‌های اشتغال محور بنیاد برکت فعالیت صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام داوود حمیدی افزود: سال گذشته در استان ۶۰۰ طرح اشتغالزایی ایجاد شد و دو هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی برای سال ۹۸ ویژه خراسان رضوی برنامه‌ریزی شده است که در حال حاضر سهم شهرستان سرخس ۶۰۰ مورد طرح اشتغالزایی در طول مدت دو سال بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن