کد قفل کردن راست کليک

اسلایدرفرهنگی

افزایش تولید فیلم در خراسان رضوی

رییس انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی گفت: مجموع تولیدات دفاتر این انجمن در چهار شهرستان مشهد، گناباد، تربت‌حیدریه و نیشابور در سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ و کم نظیر داشته است.

به گزارش صدای مشهد، سید وحید سیدحسینی اظهار کرد: تولیدات پارسال دفاتر انجمن سینمای جوان در خراسان رضوی ساخت ۲۱ فیلم حرفه‌ای، نیمه ‌حرفه‌ای و فیلم اولی در مجموع با هزینه ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که دفاتر این انجمن در سال قبل از آن ۱۲ فیلم حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و فیلم اولی در مجموع با هزینه ۸۷۰ میلیون ریال تولید کردند.

وی گفت: پارسال دفتر مشهد با ساخت ۱۶ فیلم با هزینه یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال بیشترین سهم را بین دفاتر دیگر استان در این تولیدات داشت.

سیدحسینی همچنین به حمایت از برگزاری دوره‌های تخصصی فیلمسازی و تک‌درس مشاغل سینمایی توسط دفاتر انجمن سینمای جوانان در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: پارسال دفتر مشهد با برگزاری هشت دوره تک‌درس مشاغل سینمایی شامل سه دوره کلاس فیلمنامه نویسی، ۲ دوره کلاس تدوین نرم افزار، ۲ دوره کلاس عکاسی پرتره و یک دوره کلاس عکاسی دیجیتال با جذب ۹۸ هنرجو، همچنین برگزاری دوره‌های تخصصی آموزش فیلمسازی بلند مدت با جذب ۴۲ هنرجو رتبه سوم کشور و با برگزاری سه دوره رایگان عکاسی و جذب ۹۲ هنرجو رتبه نخست کشور را در بین دفاتر سینمای جوان به دست آورد.

وی ادامه داد: پارسال دفتر نیشابور نیز با برگزاری ۶ دوره تکدرس مشاغل سینمایی و جذب ۵۳ هنرجو و برگزاری ۲ دوره رایگان عکاسی و جذب ۳۵ هنرجو رتبه نهم کشور را در بین دفاتر سینمای جوان کسب کرد.

وی حمایت تجهیزاتی و صدور مجوزهای لازم برای ۱۶۰ فیلم کوتاه هنرجویی و همچنین حضور آنها در جشنواره‌های داخلی و خارجی، برگزاری ۲۰ پاتوق فیلم کوتاه و ۱۸ پاتوق فیلمنامه خوانی در دفتر مشهد را از دیگر فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی برشمرد. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Translate »

جلوگیری از کپی کردن مطالب

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید