کد قفل کردن راست کليک

اسلایدریادداشت

آیا با ۳۱۳ نفر می شود قیام کرد ؟

به قلم: علی رنگ آمیز طوسی

این روزها و سال ها به نظر میرسد جهان بیش از پیش به آنچه که به عنوان نشانه های آخرالزمان و زمان ظهور گفته شده شبیه تر و نزدیکتر می شود. بحث های آخرالزمانی همواره با طرح سوالات و شبهات زیادی روبرو بوده است. به عنوان مثال یکی از سوالات رایج این است که چگونه حضرت مهدی(عج) با ۳۱۳ نفر قیام خواهد کرد و جهان را فتح می کند؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا بد نیست بخش هایی از مقاله‌ای که اندیشکده یهودی جینسا به تازگی چاپ نموده را مرور کنیم. نویسنده در این مقاله عنوان کرده است: «وقتی یک ژنرال ایرانی شیعه به نام “قاسم سلیمانی” می‌تواند ارتشی نیم‌سری و نیم‌نظامی چریک را در سطح خاورمیانه آماده سازی و تا آمریکای جنوبی و افریقا گسترش دهد که هیچ ارتشی درسطح جهانی تاب مقابله با آن را نداشته باشد،یا وقتی در مانورها بهترین ارتشهای جهان همچون ارتش آمریکا و اسرائیل مقابل آنها قرار می‌گیرند، به سمت نبرد فرسایشی پیش می‌روند و در نهایت درمانده و خسته، یا باید آتش‌بس استراتژیک، و یا شکست مذبوحانه را پذیرا باشند، می‌توان گفت: اگر در سطح جهانی فقط ۱٠٠ نفر نه ۳۱۳ نفر، از این چنین افرادی را شخصی در اختیار داشته باشد می‌تواند، ادعای رهبری و حکومت بر کل گیتی را داشته باشد!!»

همین اندیشکده در بخش دیگری عنوان کرده: «در زمانی که “داعش” به کردستان عراق یورش برد، کردستان عراق ۹٠ هزار نیرو و انواع سلاح‌های سبک، نیمه‌سنگین، و سنگین را در اختیار داشت، که در عرض فقط چند ساعت شکست خورد! و ناچاراً در آخرین لحظات سقوط، دست به دامان سردار ایرانی “حاج قاسم سلیمانی” شدند، او فقط با ۴٠ نیرو برای مقابله با اشغالگران داعشی وارد کردستان عراق شد، خودِ سرکرده کردهای عراق “آقای بارزانی” می‌گوید: وقتی او و چهل نیرویش را دیدم، پاهایم سست شده بود و گفتم: فقط  همین چند نفر؟! اما وقتی خبر حضور “حاج قاسم” به گوش داعشی‌ها رسید، در نهایت ناباوری دیدیم که با شنیدن خبر حضور “حاج قاسم”، چند کیلومتر عقب نشینی استراتژیک نمودند!

 جالب آن‌که این چهل نفر، هر کدام متخصص یک قسمت از  امور نظامی بودند؛ مثل: اطلاعات، خمپاره انداز، بی‌سیم‌چی، نقشه خوان، طراح جنگهای درون شهری، طراح جنگهای چریکی و شبانه، طراح جنگهای نامنظم و خط شکن و…

بعد از پیروزی بر “داعش” بود که بارزانی می‌گوید: تازه فهمیدم چرا همه جا صحبت “لشکر یک نفره” در میان است! ما با ۹٠ هزار نیرو در چند ساعت شکست خورده بودیم و “کردستان عراق” طومارش داشت در هم می‌پیچید، ولی یک نفر با ۴٠ نیروی زبده ، داعشِ تا بن دندان مسلح را عقب راند و کردستان را باز پس گرفت!»

 آری وقتی خداوند وعده منجی را با حضور۳۱۳ یار می‌دهد، منظورش من و امثال من نخواهد بود، بلکه آنانی که در خود باوری به اعلا درجه رسیده باشند و خداوند را با چشم دل مشاهده کرده باشند، آنچنان فرماندهی و سربازی کنند که از صفر تا صد سربازی تا فرماندهی آنان فاصله‌ای کمتر از دو چشم از هم باشد، سر سپرده و تابع امر ولی زمانه خویش.

وقتی سردارانی از جنس شهدا، تابع امر ولی فقیه و همسو با آرمان‌های والای مهدوی، همچون سلیمانی‌ها هستند، آن زمان به این ادراک خواهیم رسید که با ۳۱۳ نفر می توان در زیر پرچم امام زمان(ع) دنیا را از تمام امراض، گرفتاری ها وبی عدالتی ها نجات داد.

انشالله…

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

جلوگیری از کپی کردن مطالب

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید