اسلایدراقتصادی

تجاری سازی ۲۳ ایده استارتاپی در خراسان رضوی در دو ساله اخیر

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت : طی ۲ سال گذشته ۲۳ ایده استارتاپی از مجموع ۴۵ ایده استارت آپی که در استارت آپ های مختلف با مقام های اول تا سوم برگزیده شده اند ، در حوزه کسب و کار صنعتی در این استان پس از طی مراحل اجرا و جذب سرمایه گذار تجاری سازی شده اند.

به گزارش صدای مشهد، « جعفر فرشچی طوسی» با اشاره به افزود: این ایده های نوآورانه و فناورانه در صنایع و خوشه های صنعتی مختلف و در قالب رویدادهای استارتاپی ارایه شده است.

رویدادهای استارتاپی فرصتی را برای آشنایی صاحبان ایده با سرمایه گذاران فراهم می کند تا آنها را به هم متصل کند و زمینه تجاری سازی این ایده ها فراهم شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: در سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ، ۱۵ رویداد استارتاپی با حمایت این شرکت و پارک علم و فناوری استان برگزار شد که در هر استارت آپ سه ایده برگزیده جوایز خود را دریافت کردند تا به مرحله تجاری سازی ورود نمایند.

فرشچی افزود: امسال ۲ رویداد استارتاپی برگزار شده که نخستین رویداد با عنوان شیکاپ مربوط به خوشه کسب و کار پوشاک و دومین نیز مربوط به صنایع غذایی با عنوان فودکاپ است که در هفته جاری برگزار و چندین ایده از این رویدادها استخراج شده و در مرحله جذب سرمایه گذار می باشند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با اشاره به جایگاه دیرینه و ممتاز خراسان رضوی در حوزه صنایع غذایی گفت: در هیچ استانی شهرکی مجزا و ویژه صنایع غذایی وجود ندارد اما مشهد از شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی برخوردار است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید