‌آستان قدس رضوی‌ ۱۰ هزار بسته معیشتی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان توزیع کرد

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی از توزیع ۱۰هزار بسته معیشتی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان و ۲ هزار بسته معیشتی در مناطق سیل زده هرمزگان خبر داد.

مصطفی خاکسار قهرودی در تشریح اقدامات آستان قدس در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: آستان قدس رضوی همچون سایر حوادثی که برای ملت عزیز ایران پیش آمده است در حادثه سیل سیستان و بلوچستان نیز به کمک مردم این استان شتافته است.

وی افزود: گام اول در اینگونه اقدامات شناسائی و اولویت بندی است، لذا آستان قدس رضوی در نخستین ساعات وقوع سیل با اعزام گروه‌هایی نسبت به شناسایی نیازهای مردم مناطق سیل‌زده اقدام و سپس خدمت‌رسانی را آغاز کرده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: گام بعدی آستان قدس رضوی فعال کردن سامانه #۸* برای دریافت کمک های نقدی بود که به‌سرعت انجام شد. اعزام کارشناسان برای رفع نیازهای جاری مردم و استقرار آشپزخانه‌ سیار در منطقه با ظرفیت ۱۵ هزار پرس غذا در روز از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان است.

خاکسار قهرودی با اشاره به احتیاج مردم منطقه به وسائل گرمایشی افزود: ۱۰ هزار تخته پتو از سمت آستان قدس رضوی تا کنون در بین مردم منطقه حادثه دیده توزیع شده است.

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده داروهای موردنیاز مردم شناسایی و ارسال داروها به این مناطق صورت گرفته است. همچنین بسته‌های تهیه شده توسط خادمین و خادم یاران آستان قدس رضوی آماده است تا بعد از سازمان‌دهی در اسرع وقت به دست مردم سیل‌زده برسد.

خاکسار قهرودی در رابطه با اولویت‌های آستان قدس رضوی در امدادرسانی به مناطق سیل زده، خاطرنشان کرد: طبیعتاً رفع نیازهای فوری در منطقه اولویت دارد. تأمین مواد غذایی، تأمین نیازهای گرمایشی مردم و سازمان‌دهی نیروهای خادم یاری اولویت ماست که تمام این فعالیت‌ها با جدیت تمام دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین گروه‌های خادمیار سلامت آستان قدس رضوی در مناطق سیل زده حضور یافته و به ارائه خدمات رایگان پزشکی و تحویل رایگان دارو مشغول هستند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی می‌توان به تهیه ۱۰هزار بسته غذایی و معیشتی برای ارسال به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اشاره کرد، همچنین ۲هزار بسته غذایی و معیشتی نیز در میان مردم سیل زده استان هرمزگان توزیع شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا افزونه اد بلاک خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید