اسلایدراقتصادی

ساخت تراکتور ایرانی در گناباد

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی خبر داد

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: فناوری ساخت تراکتور در کارخانه تولید تراکتورهای باغی گناباد در حال حاضر ۵۰ درصد ایرانی و ۵۰ درصد خارجی است که طی ۵ سال سرمایه گذار قصد دارد با توسعه کار و بهبود تکنولوژی داخلی، تراکتوری کاملا ایرانی تولید کند.

به گزارش صدای مشهد، ابوالفضل چمندی در حاشیه آیین افتتاح کارخانه تولید تراکتورهای باغی در گناباد که روز جمعه با حضور دکتر فاطمی امین، وزیر صمت برگزار شد اظهار‌کرد: این پروژه در فاز اول ۵۰ درصد ایرانی و ۵۰ درصد با فناوری خارجی است که طی ۵ سال سرمایه گذار در نظر دارد ساخت تراکتور بصورت کامل ایرانی باشد.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخلی عنوان کرد: گروه صنعتی گناباد با توجه به پروانه بهره‌برداری صادر شده سالانه ظرفیت مونتاژ یک هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور از نوع تراکتورهای متوسط با توان ١٨ تا ٧۵ اسب بخار با برند کارتورو LOVOL را دارد.

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: این تولید کننده سابقا وارد کننده تراکتور به ایران بوده است که خوشبختانه با سرمایه گذاری ۱۰ میلیاردتومانی کارخانه تولید این محصول در ایران را در فاز اول رقم زده است.

وی با بیان اینکه با ایجاد واحد مونتاژ تراکتور گناباد برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده تاکید کرد: با راه‌اندازی کامل این خط تولید در استان کمک مهمی به بخش نیرو محرکه و صنعت قطعه‌سازی در استان می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید