۶ گروه موسیقی خراسان رضوی به جشنواره فجر راه یافتند

آثار ۶ گروه موسیقی از استان خراسان رضوی به سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر راه یافت.

رییس انجمن موسیقی خراسان رضوی گفت: سه گروه از این تعداد موسیقی سنتی، یک گروه موسیقی پاپ و ۲ گروه موسیقی مقامی هستند.

مجتبی قیطاقی افزود: گروه موسیقی ترانه، گروه‌های موسیقی سنتی بامداد، خسروان و هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای مشهد گروه‌های راه یافته به سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از مشهد هستند که در تهران روی صحنه‌ می‌روند.

وی ادامه داد: ۲ گروه موسیقی مقامی نیز از شهرستان تربت‌جام خراسان رضوی به جشنواره موسیقی فجر راه یافته‌اند. 

سرپرست گروه موسیقی ترانه نیز که به عنوان تنها گروه موسیقی پاپ از این استان به جشنواره موسیقی فجر راه یافته است گفت: گروه موسیقی ترانه متشکل از هفت  نفر از سال ۱۳۸۱ در مشهد فعالیت خود را آغاز کرده است.

تورج امیرنظامی افزود: این گروه از سال ۱۳۸۳ تاکنون اجرای صحنه‌ای نداشته تا اینکه با حمایت‌های انجمن موسیقی خراسان رضوی از دی ماه ۱۳۹۷ با اعضای جدید کار خود را آغاز کرد و پس از آن به سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر راه یافت. 

وی ادامه داد: گروه موسیقی ترانه، ۲۷ بهمن ماه امسال در جشنواره موسیقی فجر هشت اثر عاشقانه و عارفانه را با اشعاری از دکتر “مجتبی هوشمند” و “یاشار هاشم زاده” که خوانند و آهنگساز این اثرها خودم هستم، اجرا خواهد کرد که  موسیقی “وقتی تو آمدی” یکی از شاخص‌ترین آنهاست.  

وی که فرزند ایرج امیرنظامی آهنگساز مشهور کشور است، گفت: در اجرای صحنه‌ای گروه ترانه در جشنواره موسیقی فجر سه اثر از استاد ایرج امیرنظامی شاعر و آهنگساز ترانه معروف “گل مریم” نیز اجرا خواهد شد.
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ ماه در تهران برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن