کاهش فزاینده ذخایر خونی خراسان رضوی

در اطلاعیه سازمان انتقال خون خراسان رضوی، با اعلام اینکه در حال حاضر ذخایر خونی به شدت رو به کاهش است، از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) درخواست شده است تا با حضور در پایگاه‌ها و اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

در این اطلاعیه با اشاره به کاهش مراجعه مردم به پایگاه‌ها به دلیل گرما  و سیر نزولی آمار ذخیره خون استان و افزایش نیاز مراکز درمانی به خون، تصریح گردیده که در حال حاضر ذخایر خونی موجود به شدت کاهش یافته که با ادامه این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

روابط‌عمومی انتقال خون استان با تأکید بر اینکه نیاز به خون همیشه هست، اعلام نمود که پایگاه‌های اهدای خون مشهد مقدس شامل ۱- پایگاه امام رضا(ع) واقع در میدان شریعتی (تقی‌آباد) ابتدای خیابان دانشگاه؛ ۲- پایگاه امید واقع در نیش خیابان شیرازی ۳ طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید؛ ۳- پایگاه شهید کریمی واقع در بلوار شریعتی ۲۸ منطقه قاسم‌آباد؛ ۴- پایگاه میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال ۲ و ۴؛ ۵- پایگاه مهر واقع در نبش بلوار ابوطالب ۳۳ می‌باشند.

پایگاه‌های امام رضا (ع) و امید در نوبت صبح و عصر و سایر پایگاه‌ها در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود.

ساعت پذیرش پایگاه‌ها در نوبت صبح از ۷:۴۵ الی ۱۲:۴۵ و در نوبت عصر از ۱۴:۳۰ الی ۱۸:۴۵ است.

در این اطلاعیه ضمن استمداد از کلیه واجدین شرایط اهدای خون، نیاز به همه گروه‌های خونی تأکید شده و با پوزش از داوطلبانی که به دلیل کمبود امکانات پایگاه‌ها ممکن است مدتی را در انتظار بمانند، از شکیبایی و همکاری اهداکنندگان خون تقدیر و تشکر شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن