اسلایدرسیاسی

پیش‌بینی مشارکت ۵۰ درصدی خراسانی ها در انتخابات

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار اولیه ای که از برخی نظر سنجی ها به دست آمده، میزان مشارکت مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری ۵۰ درصد است که عدد خوبی است.

به گزارش صدای مشهد، سید هادی طباطبایی با اعلام این خبر اظهار کرد: نظر سنجی های یاد شده مربوط به روزهای ۱۶ و ۱۷خرداد ماه و قبل از تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین موج مشارکت در انتخابات توسط نامزدها و در جریان مناظرات انتخاباتی و حضورشان در شهرستانها ایجاد خواهد شد که نظرسنجی های بعدی در این خصوص در آینده اعلام خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: پیش بینی ما این است که مشارکت خوبی در انتخابات هشتم تیر اتفاق می افتد و حتی از نرخ مشارکت در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری بیشتر خواهد شد.

طباطبایی ادامه داد: خون رییس جمهور شهید، آیت الله رئیسی عزیز ان شاالله در تقویت این مشارکت انتخاباتی تاثیر گذار خواهد بود به‌ویژه که الان همه گروه های معتقد به نظام و قانون اساس پای کار انتخابات آمده اند.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام مسوولان وقت استانداری، استان خراسان رضوی با ۶.۸ میلیون نفر جمعیت، ۴.۶ میلیون نفر واجد شرایط شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری داشته است که میزان مشارکت انتخاباتی در سراسر استان ۵۵ درصد و شهرستان مشهد نیز ۴۵ درصد اعلام شده بود.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و ۵۶۷ شعبه اخذ رای خراسان رضوی برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید