اجتماعیاسلایدر

مشکل کمبود معلم مشهد حل شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مشکل کمبود معلم در این استان طی سال جاری تحصیلی با تلاشهای پیگیرانه به صورت موقت برطرف شده است.

به گزارش صدای مشهد، سیدامیر شوشتری افزود: اگرچه مشکل کمبود معلم در استان به صورت کامل رفع نشده است اما به صورت موقت از طریق به کارگیری دانشجو معلمان سال آخر دانشگاه فرهنگیان تا حد زیادی نیاز موجود مرتفع شد.

وی اضافه کرد: اگرچه بیش از هشت هزار معلم به دایره معلمان این استان افزوده شد اما با توجه به شمار بالای بازنشستگان طی سال گذشته شاهد مشکلات فراوان بودیم که برخی چالشها در روند جذب و استخدام نیروهای جدید نیز مشکل را دو چندان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هم اکنون با توجه به این که دانشجویان سال آخر دانشگاه فرهنگیان دروس کمتری دارند و کارورزی جزو ضرورتهای تحصیلی این گروه از دانشجویان است در حال رایزنی با وزارت آموزش و پرورش برای تصمیم‌گیری در خصوص تداوم کار این دانشجو – معلمان در کلاس درس یا بهره برداری از نیروهای تکمیل ظرفیت آزمون اخیر هستیم.

شوشتری با بیان این که حدود ۶ هزار نیروی خرید خدمات آموزشی نیز در حال همکاری با آموزش و پرورش هستند اظهار کرد: در حال حاضر آموزش و پرروش خراسان رضوی با ۷۵ هزار معلم کار تربیت و تعلیم بیش از یک و نیم میلیون دانش آموز را بر عهده دارد که در این مسیر از نیروهای خرید خدمات آموزشی، دانشجو معلمان و به کارگیری مجدد بازنشسته ها و اضافه کاری نیروهای رسمی نیز بهره گرفته شد تا مشکل کمبود معلم در استان مدیریت شود.

وی ادامه داد: در طول سال تحصیلی به شکل گریزناپذیری با افت و اخیز در زمینه حضور معلمان در کلاس درس مواجه خواهیم بود اما به طور قطع برنامه ریزی برای حل این چالش مهمترین راهکار پیش روست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید