اسلایدراقتصادی

مشارکت ۸۸ درصدی در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی در خراسان رضوی  

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: از ۲۰ اسفند تا پایان ۱۵ فروردین‌ماه در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۸۰۲ خانوار خرید کردند و مشارکت ۸۸.۴۲ درصدی اتفاق افتاد.

به گزارش صدای مشهد، محمدامین بابایی امروز، ۱۶ فروردین‌ماه، در نشست خبری مرحله سوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، اظهار کرد: حضور معاون رفاه و اقتصادی وزارت کار در مشهد در دو روز گذشته و ارائه گزارش مبنی بر این که خراسان رضوی رتبه نخست عملکردی را در طرح کالابرگ به دست آورده است.

وی بیان کرد: ما در طرح فجرانه سطح دسترسی ۲۰۰۰ فروشگاه متخلف را غیر فعال کردیم که تنها ۳۰۰ فروشگاه تعهد دادند و به چرخه بازگشتند و مابقی را با فروشگاه‌های جدید جایگزین کردیم. ما همچنین سامانه را به روزرسانی کردیم.

بابایی با بیان اینکه در استان یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۸۷ خانوار مشمول طرح داریم، عنوان کرد: از این تعداد از ۲۰ اسفند تا پایان ۱۵ فروردین‌ماه یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۸۰۲ خانوار خرید کردند و مشارکت ۸۸.۴۲ درصدی اتفاق افتاد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: در این مدت مردم ۳.۳ همت خرید انجام دادند که ۱.۱ همت از یارانه مضاعف پرداخت شده و ۲.۲ همت خرید نقدی مردم بوده است. تعداد تراکنش‌ها ۱۰ میلیون و ۷۵ هزار و ۹۷۲ مورد بوده است. از ابتدای طرح یعنی خردادماه سال گذشته تاکنون ۱۴.۸ همت خرید انجام شده است.

وی ادامه داد: در این طرح ۱۹ هزار و ۹۳۷ فروشگاه فعال بودند که ۱۹ هزار و ۴۲۴ فروشگاه خرد و محلی و ۵۱۳ فروشگاه زنجیره‌ای بوده است. مجموعه دستگاه‌های پز فعال در این فروشگاه‌ها ۲۰ هزار و ۵۸۵ مورد است.

بابایی اضافه کرد: در این طرح بیش از ۵۱ میلیون بسته معیشتی داده شد، با این تفاوت که درگیری‌های دوره قبل اتفاق نیفتاد. مغایرت‌هایی که داشتیم کمتر از نیم درصد در کل کشور بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در یک ماه طرح فجرانه بیش از ۵۹۰ میلیون فاکتور صادر شد. پیش‌بینی ما این است که در مرحله سوم تعداد صدور فاکتورها به یک میلیارد برسد. طرح فعلاً تا اردیبهشت‌ماه است، بعد از آن مدل اجرای آن متفاوت خواهد بود اما قطع نخواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید