مترو مشهد تعطیل و ناوگان اتوبوسرانی نیز محدود شد

با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت قطارشهری از روز یکشنبه ۲۵ اسفند امسال تا پنجم فروردین ماه سال ۹۹ متوقف و فعالیت ناوگان اتوبوسرانی این شهر نیز محدود به چهار ساعت شد.

به گزارش صدای مشهد، محمد رضا حیدری، رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با توجه به اینکه آمار مبتلایان بر کرونا در مراکز استان‌هایی که حمل و نقل عمومی را محدود کرده‌اند کاهش یافته‌ است، این موضوع در مشهد نیز به صورت طرح دوفوریتی در دستور نشست علنی امروز شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

عضو شورای شهر مشهد نیز گفت: آمار رسمی، نرخ رشد کرونا در ایران را بیشتر از چین نشان می‌دهد لذا اگر پیشگیری نشود به حالت انفجارگونه خواهیم رسید.

محسن ریاضی افزود: تعطیلات نوروزی به جای تهدید می‌تواند فرصت باشد و در این ایام فعالیت مترو و اتوبوس باید محدود شود.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: در حال حاضر تردد با مترو و ناوگان اتوبوسرانی بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

مجتبی بهاروند افزود: در پایانه مسافربری برون شهری نیز سفرها از مشهد باید محدود شود و جابه‌جایی را به پنج درصد ظرفیت برسانیم ، هم اینک نیز حدود ۹۰ درصد تعداد مسافران این پایانه ها کاهش یافته‌ است.

در این نشست با موافقت اعضای شورای شهر مشهد سرویس دهی قطارشهری از فردا تا پنجم فروردین ماه سال آینده تعطیل شد و فعالیت ناوگان اتوبوسرانی نیز از ۲۶ اسفند تا ۲۹ اسفند از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا هشت و ۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه خواهد بود و از ۲۹ اسفند تا پنجم فرودین ۹۹ نیز فعالیت اتوبوسرانی به طور کامل متوقف می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین گفت: تصمیم بر ادامه این روند بعد از پنجم فرودین ماه سال ۹۹ بر عهده شهردار و تصمیم گیری ستاد پیشگیری از کروناست.

حیدری افزود: تعطیلی پایانه مسافربری برون شهری نیز منجر به شکل‌گیری شبکه غیررسمی می‌شود ولی با موافقت اعضای شورای شهر مشهد محدودیت‌هایی با هماهنگی مراجع قانونی در پایانه های مسافربری اعمال شده و ممنوعیت فروش بلیت حضوری در پایانه‌ها و ارائه خدمات صرفا به صورت اینترنتی مصوب شده است.

معاون عمران و حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد نیز گفت: ۲۳ اسفندماه پارسال ۶۹ هزار مبادله مسافری در پایانه های برون‌شهری داشتیم که این تعداد در ۲۳ اسفند امسال به ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر کاهش یافت.

خلیل الله کاظمی افزود: تعطیلی غرفه‌های پایانه مسافربری در شرایط فعلی و فروش بلیت به صورت اینترنتی اقدامات خوبی است که باید عملیاتی شود.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون با اضافه شدن ۱۱۰ مبتلای جدید به ۳۹۵ نفر رسیده است.

۲۷۰ نفر از کل مبتلایان به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه در مناطق زیرپوشش سایر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان هستند.

تعداد جانباختگان بیماری کرونا که آزمایش آنها بطور قطعی مثبت بوده در خراسان رضوی ۲۸ نفر است. ۲۰ نفر از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۶ نفر مربوط به دانشکده علوم پزشکی نیشابور هستند.  دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت‌جام و گناباد هم هرکدام یک مورد فوت ناشی از بیماری کرونا را اعلام کرده‌اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن