اسلایدراقتصادی

لزوم تک‌ نرخی شدن ارز در کشور

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی لیزینگ مطرح کرد

خراسان رضوی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: زمانی که تفاوت نرخ ارز وجود داشته باشد،ذاتا فساد و رانت ایجاد می‌شود. بزرگترین خدمتی که متولیان اقتصاد کشور می‌توانند به مردم و کشور بکنند این است که در اولین فرصت ارز تک نرخی شود. متولیان اقتصاد کشور باید به سمت تک نرخی شدن ارز گام بردارند.

به گزارش صدای مشهد، فیروز ابراهیمی ۲۶ بهمن ماه در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه تخصصی لیزینگ همزمان با چهارمین نمایشگاه تخصصی مادر، کودک، نوجوان، سیسمونی و اسباب بازی که در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازدید اولیه از نمایشگاه نشان می‌دهد که این نمایشگاه به خوبی برگزار شده است. مساحت ۱۸ هزار متر مربعی اختصاص داده شده به این نمایشگاه حکایت از نرخ مشارکت بالا و کیفیت خوب این نمایشگاه دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مشکلات تولیدکنندگان درباره نوسانات نرخ ارز افزود: زمانی که تفاوت نرخ ارز وجود داشته باشد، ذاتا فساد و رانت ایجاد می‌شود. بزرگترین خدمتی که متولیان اقتصاد کشور می‌توانند به مردم و کشور بکنند این است که در اولین فرصت ارز تک نرخی شود. وقتی ارز تک نرخی شود، اتلاف منابع از بین می‌رود.

توزیع حدود ۳۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در کشور با ارز ۲۸ هزار تومانی

 رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: آنچه اتفاق افتاده این است که از ابتدای سال حدود ۳۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در کشور با ارز ۲۸ هزار تومانی توزیع شده که متاسفانه آثار آن در سفره مردم دیده نمی‌شود. کشور به جایی رسیده که متولیان اقتصاد کشور باید در خصوص نرخ ارز تصمیم بگیرند. در زمینه دارو، واردات گندم و … اگر نرخ ترجیحی داشته باشیم آثارش به نوعی بر سفره مردم دیده می‌شود. متولیان اقتصاد کشور باید به سمت تک نرخی شدن ارز گام بردارند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید