سرما در خراسان رضوی تا ۱۷ درجه زیر صفر رسید

سرمای زیر صفر درجه سانتیگراد دیشب در خراسان رضوی فراگیر شد اما این سرما در برخی نقاط استان همچون بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر در جنوب غرب خراسان رضوی به ۱۷ درجه زیر صفر رسید تا این منطقه سردترین نقطه در استان باشد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: ساکنان ۱۱ شهرستان از مجموع ۲۹ شهرستان این استان دیشب دمای ۱۰ تا ۱۷ درجه زیر صفر را تجربه کردند.

زهرا آهنگرزاده افزود: این میزان سرما و دمای زیر صفر درجه سانتیگراد هوا در طول روز و شب تا پایان هفته جاری در خراسان رضوی ادامه دارد.

وی ادامه داد: تاکنون در چارچوب موج سرمای کنونی کوهسرخ و ریوش در شهرستان کاشمر و شهرستانهای مشهد، نیشابور، تربت‌حیدریه، تربت‌جام، قوچان، تایباد، باخرز، چناران و گناباد سردترین مناطق در سطح خراسان رضوی بوده‌اند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین پایین‌ترین دمای دیشب هوای مشهد را ۱۰ درجه زیر صفر اعلام و بیان کرد: دمای هوای این شهر امشب نیز تا ۹ درجه زیر صفر سرد می‌شود و در بقیه روزهای هفته جاری به میزان دو تا سه درجه نوسان خواهد داشت. 

وی در ادامه به پیش‌بینی افزایش چند درجه‌ای دمای روزانه هوا در خراسان رضوی نیز اشاره و بیان کرد: بیشینه دمای امروز ۲۳ دی ماه هوای مشهد پنج درجه سلسیوس خواهد بود که نسبت به دیروز افزایش چند درجه‌ای دارد اما فردا ۲۴ دی ماه درمای هوای این شهر دو درجه کاهش می‌یابد. 

آهنگرزاده همچنین به وضعیت بارشها در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: بارش‌ پراکنده باران و برف دیشب در شهرستانهای مشهد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، فریمان، سرخس، خواف، بجستان، کلات، نیشابور، کاشمر، گناباد و فریمان ثبت شد. 

وی به توقف فعالیت سامانه بارشی در خراسان رضوی نیز اشاره و بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها برای روز پنجشنبه هفته جاری در نیمه شمالی استان گذر ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن