اسلایدرسیاسی

دستورات رئیسی برای مشهد

رییس جمهور عصر امروز با مدیران کشوری، استانی و دستگاه های خدمت رسان به زائران رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور گفت: آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت های مهم ماست و معاون اجرایی آقای منصوری زمانبندی پروژه را در سطح ملی پیگیری کنند تا این خدمت برای زائران امام رضا (علیه السلام) تسریع شود.

به گزارش صدای‌مشهد آیت الله رئیسی عصر امروز در دیدار با مدیران کشوری، استانی و دستگاه های خدمت رسان به زائران رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی افزود: ما به عنوان مسئول وظیفه داریم تدارک لازم برای انجام یک زیارت ارزان، آسان، دلنشین و سازنده را ببینیم و فراهم آوردن چنین زیارتی وظیفه ماست.

وی ادامه داد: دهه آخر صفر یکی از قله های زیارت است و همانطور که امروز مدیران ملی نیز برای این خدمت رسانی بسیج شده اند در سایر ایام اوج حضور زائران نیز باید چنین اقداماتی برنامه ریزی شود.

رئیس جمهور بر پیگیری مصوبات کارگروه ملی زیارت تاکید کرد و گفت: باید نیازهای مشهد و زائران را به درستی احصا و برای رفع آنان برنامه زمانبندی مشخصی داشته باشیم.

رئیسی یکی از این نیازها را احداث پارکینگ های جدید در مسیرهای منتهی به حرم مطهر دانست و اظهار کرد: برای احداث حداقل چهار پارکینگ در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی یک بررسی فوری نیاز داریم. در استان کارگروهی تشکیل و مکان یابی لازم در یک فرصت یک ماهه انجام شود.

وی اذعان داشت: در این باره با تاکید بر حضور بخش خصوصی و پس از آن پای کار آمدن ظرفیت زمین ها و امکانات دستگاه‌ها، سازمان ها، وزارتخانه ها، آستان قدس و شهرداری کار مکان یابی و سپس اجرای پروژه در دستور کار قرار گیرد.

رئیسی توضیح داد: مساله حمل و نقل برای تسهیل زیارت برای مردم دارای اولویت است و باید در حوزه ناوگان هوایی، ریلی و زمینی در مشهد ظرفیت ها تقویت شود. شهر فرودگاهی که استاندار خراسان رضوی درباره آن نکاتی را گفتند جزو نیازهای استان است و لازم است این کار تسریع شود.

وی خاطر نشان کرد: از نظر ما قطار سریع السیر تهران مشهد از اولویت های کشور است. استاندار خراسان رضوی پیگیری های خوبی دراین باره داشتند. پیگیری بودجه و اعتبارات آن انجام می شود ولی وزارت راه و شهرسازی آن را در چند جبهه باید پیگیری کند. این جزو کارهای ضروری است.

رئیس جمهور بیان کرد: همانطور که گزارش دادند بیش از ۸۰ درصد زائران مشهد از طریق جاده ها به زیارت مشرف می شوند و لزوم تسریع پروژه آزاد راه حرم تا حرم برکسی پوشیده نیست. همانطور که اقای نظری تاکید کردند این پروژه درصورتی که به نتیجه برسد می تواند بستر بسیاری از ترددهای زمینی باشد.

وی تاکید کرد: باید زمانبندی لازم انجام شود تا ماموریت بخش های مختلف در ارتباط با پیشبرد این پروژه نیز مشخص گردد. حتما معاون اجرایی آقای منصوری زمانبندی پروژه را پیگیری کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید