اجتماعیاسلایدر

خبرنگاران مشهدی نائب الزیاره خبرنگاران شهید غزه شدند

در روزی که همه در مشهد سعی می کنند نایب الزیاره دوستان و آشنایان خود باشند، جمعی از عکاسان و خبرنگاران و اهالی رسانه مشهد نیز نائب الزیاره شدند برای خبرنگاران شهیدی که حقانیت مظلوم و درندگی ظالم را مخابره کردند.

۲۳ ذی القعده روز زیارتی امام هشتم بود و مردم مشهد با تجمع در میدان شهدای مشهد به عزاداری پرداخته و سپس به نیابت از شهدای خدمت به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

اتفاق متفاوت امسال حضور و تشرف خبرنگاران مشهدی به نیابت از شهدا خبرنگار غزه بود. هر یک از خبرنگاران گردن آویزی که نام وعکس یک شهید را بر خود داشت همراه داشتند و نایب الزیاره آن شهید اهل قلم شدند.

اگر در جای جای دنیا خبرنگاری را شغلی سخت و طاقت فرسا می دانند، اما خبرنگاری در فلسطین کاری  بوده است که نه برای کسب معاش، که برای جدا شدن مسیر خیر و شر بوده است. اگر روزی فقط از اوریانا فالاچی به عنوان یک خبرنگار جنگ نام برده می شد، امروز جامعه خبرنگاری دنیا به ۱۴۷ خبرنگار شهید غزه احترام می گذارد و به احترام آنها می ایستد.

خبرنگارانی که حتی اگر در مذهب با آنها اشتراک نداشتند، اما در آرمان آزادی قدس شریف با آنها یکدل و یک زبان بودند. خبرنگارانی که خون دادند تا حقیقت بماند و روشن شود و اگر نبودند، امروز آزادی قدس شریف در مرکز ایالات متحده طنین انداز نمی شد. امروز اگر جوانانی در دانشگاه های دنیا حقوق حقه مردم فلسطین را مطالبه می کنند، اگر نمایندگان و روسای کشورهای خود را وادار می کنند که حقوق مردم فلسطین را به رسمیت بدانند، به برکت حضور همین خبرنگاران بوده است. شهادت، خط سرخی بوده که همواره برکت داشته و بکت خون این شهیدان هم امروز، زنده شدن دوباره نام فلسطین در سراسر دنیا است.

دین اهالی رسانه به خبرنگاران شهید در غزه

ما خبرنگاران در ایران، به این خبرنگاران مدیونیم. مدیون از این که شاید گاه به درستی نتوانسته ایم خبر آنها را آنگونه که هست و باید، منتشر و بازنشر کنیم. امروز در این همدلی، با یکدیگر همدل و همراه شدیم تا بگوییم که مسیر سرخ آنها را تا آزادی قدس ادامه می دهیم.

blank

به حنان ایاد، عبدالکریم عده، امی بدیر، عالی عاشور، سامر ابو دقه، احمد ابو عبیه، محم ابو سمره، عاصم کمال موسی، حنین القطشان، عبدالله علوان، محمد الزقه، علا النصر، عادی زعرب، دعا الجبور، آیات خضوره و ۱۴۷ خبرنگاری که تا کنون در این مسیر جان باخته اند، می گوییم که تنهایشان نمی گذاریم.

گزارش: لیلا لاریچه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید