اسلایدرورزشی

برگزاری مسابقات قهرمانی کشور راگبی بانوان به میزبانی مشهد

مسابقات راگبی بانوان کشور با حضور۷ استان در مشهد در حال برگزاری است.

به گزارش صدای مشهد، مسابقات راگبی بانوان قهرمان کشور صبح امروز ۲۲ تیرماه در مشهد آغاز شد. در این دور از رقابت‌ها هفت تیم، خراسان رضوی، کرمان، فارس، قم، البرز وتهران شرکت می‌کنند که خراسان رضوی و تهران با دو تیم در  این مسابقات به رقابت می‌پردازند.

راگبی، فوتبال آمریکایی نیست

زهره طالبی نائب رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و راگبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نوع مسابقات در سطح بالایی برگزار می‌شود و این مسابقات انتخابی تیم ملی است که تیم ملی بانوان مهرماه یا آبان به مسابقات امارات اعزام می‌شوند.

وی افزود: راگبی قریب به یک ماه است به فدراسیون بدل شده، راگبی یک رشته المپیکی است و همواره وزیر ورزش و جوانان به این زشته توجه ویژه‌ای داشتند.

نائب رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و راگبی ضمن ارزیابی مطلوب میزبانی مشهد، ادامه داد: تقریبا تمام استان‌ها فعال هستند و استان‌هایی هستند که از تیم تهران که همه انتظار تیم‌های بیشتری دارند، تیم بیشتری دارد و شاید در عموم ناشناخته باشد اما در بین ورزشی‌ها راگبی شناخته شده است. ضمن اینکه راگبی با فوتبال آمریکایی متفاوت است.

طالبی از چشم‌انداز مطلوب تیم ملی خبر داد و گفت: سال ۱۴۰۰ بانوان در مسابقات غرب آسیا شرکت کردند و با توجه به اینکه تجربه بالایی نداشتند خوش درخشیده و مقام سوم را کسب کردند، چشم‌انداز خوبی برای تیم ملی وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید