کد قفل کردن راست کليک

اسلایدرورزشی

بازگشایی محدود استخرها در گرو تصمیم استانداری خراسان رضوی

رییس هیات شنا، شیرجه و واترپولو خراسان رضوی گفت: در حال حاضر صحبت بازگشایی ۳۰ تا ۵۰ درصدی ظرفیت استخرها و پارک‌های آبی مطرح است و پروتکل‌ها آماده شده و از طریق هیات پزشکی ورزشی به استانداری ارائه شده است.

به گزارش صدای مشهد، مجید مشتاق‌عشق  در خصوص وضعیت بازگشایی استخرها و پارک‌های آبی مشهد اظهار کرد: مدت زیادی است که پیگیر بازگشایی استخرها و پارک‌های آبی استان و مشهد هستیم. تمام نیروهای کار استخرها در وضعیت بدی قرار دارند.

وی افزود: مشهد پایگاه ملی قهرمانی شنای شرق کشور است، حدود ۱۷ ملی‌پوش در رده‌های سنی مختلف داریم که در مسابقات مختلف از جمله المپیک می توانند افتخارآفرین باشند و سهمیه بگیرند. وظیفه داریم که تمام این‌ سرمایه‌ها را حفظ کنیم.

رییس هیات شنا، شیرجه و واترپولو خراسان رضوی در خصوص زمان بازگشایی استخرها و پارک‌های آبی خاطرنشان کرد: مهدی علی‌نژاد، معاون وزیر ورزش با نماینده‌های ما جلسه‌ای داشته‌ و در این موضوع حامی ما بوده است، به طور جد پیگیر بازگشایی استخرها هستیم. همچنین منتظر وضعیت کرونا در خراسان رضوی و مشهد هستیم.

وی افزود: گنجایش یک استخر ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر است، اما در نظر داریم ۳۰ تا ۵۰ نفر با پروتکل‌های بهداشتی در یک استخر قرار گرفته و به تمرینات خود بپردازند. اصلا به بعد تفریحی این قضیه نگاه نمی‌کنیم و فقط نگران وضعیت ملی‌پوشان و ورزشکاران استان هستیم.

مشتاق گفت: در هیچ جای دنیا موضوع گسترش این ویروس در آب استخرها مطرح نبوده است. در سایر کشورها استخرها بازگشایی شده است. آب استخر اجازه نمی‌دهد ویروسی در آن زنده بماند. این که در آب فوت می‌کنند و هوا به داخل آن می‌رود حساب شده نیست.

وی عنوان کرد: در حال حاضر صحبت بازگشایی ۳۰ تا ۵۰ درصدی ظرفیت استخرها و پارک‌های آبی است. پروتکل‌ها آماده شده و از طریق هیات پزشکی ورزشی به استانداری ارائه شده است. چنانچه استانداری با دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد به توافق برسد، می‌توان بازگشایی بخشی از ظرفیت استخرها را استارت زد، اما با وجود آغاز فصل پاییز و شیوع آنفلوآنزای فصلی، کماکان خبری در خصوص بازگشایی استخرها منتشر نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

جلوگیری از کپی کردن مطالب

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید