اسلایدرشهری

بازهم سوالات چالشی در شورای شهر: از تحقیق و تفحص از شهردار مشهد تا استخدام های رابطه ای

یکصد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صبح امروز (۱۱ تیر ۱۴۰۳) برگزار شد.

به گزارش صدای مشهد؛ حسن موحدیان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در یکصد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، با اشاره به چهلمین روز شهادت شهید جمهور، شهید رئیسی (ره) عزیز و دیگر همراهان خدوم ایشان در سانحه هوایی، اظهار کرد: یاد و خاطره سیدالشهداء خدمت و سایر شهیدان پرواز اردیبهشت را گرامی می‌داریم.

روز «مباهله» دیگر مناسبتی بود که موحدیان در این جلسه به آن پرداخت و گفت: ویژه این روز، آیه نازل شده و بیانگر شان حضرت علی (ع) است.

وی در ادامه به دور نخست انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و گفت: این انتخابات، با حضور مردم شریف مشهد در پای صندوق رای همراه شد؛ ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی، امیدواریم شاهد حماسه دیگری در روز جمعه پیش رو و انتخاب فردی اصلح انتخابات باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: شهرداری مشهد در انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری به سهم خود نقش موثری در برگزاری انتخابات داشته، فضا‌های شهری متناسب با انتخابات شده و اکران‌های مختلفی را شاهد بوده‌ایم که شایسته تقدیر است.

موحدیان ضمن تسلیت شهادت دو تن از عوامل اجرایی و انتظامی در پی حمله مسلحانه به صندوق اخذ رای در «راسک» سیستان و بلوچستان، هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهید بهشتی، را هم گرامی داشت و تصریح کرد: این مناسبت را به خانواده  بزرگ دستگاه قضا، به ویژه قضات خراسان و همچنین شهر مشهد تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی افزود: به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری، قوه قضائیه عیار سلامت جامعه بوده و همچنین به عنوان سومین رکن حاکمیت، مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عهده‌دار وظایف خطیری همچون حل و فصل دعاوی، احیای حقوق عامه، گسترش آزادی‌های مشروع، نظارت بر حسن اجرای قوانین، اعمال عدالت کیفری و مدیریت پیشگیری از جرم است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، افزود: شورای ششم و مدیریت شهری در این دوره، از ابتدا تعامل و همکاری‌های مشترک تنگاتنگی با دستگاه قضایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته که از جمله آنها می‌توان به مجتمع «شوق زندگی» اشاره داشت.

موحدیان در ادامه با تسلیت فوت همکار خدوم و پاکبان زحمتکش، «بهروز بی‌نیاز»، اظهارکرد: بی‌موالاتی و بی‌احتیاطی راکب موتورسیکلت موجب شد که یکی از نیرو‌های شهرداری جان خود را از دست بدهد. شهرداری مشهد با تمام توان پای کار کاهش آسیب‌های احتمالی نیرو‌های زحمتکش خود است و هزینه‌های زیادی را صرف این موضوع می‌کند تا سلامت افراد حفظ شود؛ پاکبانان سهم بسزایی در بهبود محیط زیست شهری دارند و چنین اتفاقات تلخی بسیار غم انگیز است.

وی افزود: امیدواریم قوانین جدی‌تری در این خصوص داشته باشیم و افرادی که قانون را زیر پا می‌گذارند، برابر قوانین مجازات شوند.

دبیریان: تحقیق و تفحص از اعتبارات حوزه شهردار و زیر مجموعه ایشان به کجا رسید؟

در ادامه مجید دبیریان در طی تذکری به هئیت رئیسه شورای اسلامی اظهار کرد: در تاریخ ٢١ خرداد طرحی امضا شد به عنوان تحقیق و تفحص از اعتبارات حوزه شهردار و زیر مجموعه ایشان، گزارشاتی به ما رسیده است که شهرداری هزینه‌های اضافی در راستای منافع شخصی و غیر قانونی انجام می‌دهد و تا امروز اتفاقی نیفتاده است.
خواهشمندم از هئیت رئیسه که اینگونه نامه‌ها را به سرعت رسیدگی کنند.

موحدیان در پاسخ، گفت: پیگیری‌ها در تاریخ مشخص انجام شده است.

منصوریان: با وجود منع جذب شاهد استخدام در مدیریت شهری هستیم

همچنین حسن منصوریان عضو دیگر شورا در قالب تذکر به شهردار در خصوص جذب نیرو‌های انسانی، ادامه داد: ما منع جذب داشتیم، اما شاهد این هستیم که در سیستم مدیریت شهری نیرو جذب شده است و با آنها  قرارداد بسته شده است، آیا آنها با رابطه خاصی وارد شدند؟

در ادامه تذکر وی به  هئیت تطبیق فرمانداری بود، متاسفانه اعلام کردند نامگذاری معابر جز وظایف شورا نیست و بعد از سه سال این موضوع مطرح شده است و جلوی تمام مصوبات ما در خصوص این موضوع گرفته‌اند. مصوبه نامگذاری معابر  و خیابانی به نام شهید رئیسی به خاطر اعمال سلیقه فردی متوقف شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید