کد قفل کردن راست کليک

اقتصادیفرهنگی

اولین جشنواره عروسک سازی در مشهد برگزار می شود

مدیرکل هماهنگی دستگاههای اجرایی شهرداری مشهد گفت: اولین جشنواره عروسک سازی خرداد و تیر 1400 با هدف حمایت از کسب و کارهای خانگی و صنعت عروسک سازی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، علی قناویزچی ضمن اعلام این خبر افزود: این جشنواره با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوچوانان، کمیته امداد، معاونت اقتصادی و سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، خرداد و تیر ۱۴۰۰ با هدف حمایت از کسب و کارهای خانگی و صنعت عروسک سازی برگزار می شود.

مدیرکل هماهنگی دستگاههای اجرایی شهرداری مشهد علت برگزاری این جشنواره را بهره مندی از طرح ها و ایده های نو در حوزه عروسک سازی برای رقابت با برندهای خارجی از نظر محتوا عنوان کرد و افزود: ما می خواهیم با برگزاری جشنواره عروسک سازی ضمن شناسایی افراد متولی این حوزه، افراد صاحب فکر و هنر را وارد این حوزه کنیم و از فکر و ایده آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز در این خصوص تاکید داشته اند؛ افزود: برای برند شدن یک عروسک که متناسب با فرهنگ ایرانی باشد ابتدا نیازمند شناخته شدن است که بهترین راه شناخته شدن یک عروسک، ساخته شدن انیمیشن آن عروسک است.

قناویزچی اظهار داشت: ما ادعایمان این است که بزرگترین تاریخ کهن جهان را داریم اما سوال این است که چرا با این همه قدمت تاریخی یک عروسک با موضوع شاهنامه نداریم؟ عروسکی هم که در حوزه شاهنامه تولید می شود خشن است. لذا بابد افراد صاحب ایده در این حوزه شخصیت ها را به شکلی طراحی کنند که کودکان با آن عروسک که می تواند بخشی از هویت ملی ما باشد، ارتباط بگیرند.

وی افزود: حوزه صنعت عروسک می تواند چند وجهی باشد از جمله بحث ساخت عروسک، بخش فرهنگی و بخش محتوا بخشی است که بچه ها با شخصیت های ایرانی آشنا شوند بخش بعدی تولید انیمیشن و کتاب حوزه عروسک است.

مدیرکل هماهنگی دستگاههای اجرایی شهرداری مشهد هدف از برگزاری جشنواره عروسک سازی را در مرحله اول شناسایی افراد دغدغه مند در حوزه عروسک سازی از طراح و ایده پرداز دانست و بیان کرد: این جشنواره به صورت مجازی برگزار می شود و افراد فرصت دارند به مدت دو ماه در این جشنواره شرکت نمایند و در پایان به سه نفر از برگزیدگان جوایز نفیس اهدا می شود.

وی اظهار داشت: افراد مایل به شرکت در این جشنواره ابتدا باید طرح خود از عروسک مد نظر را حداکثر تا ۲۰ خرداد ارسال نمایند، با تایید هیئت داوران از طرح ارسال شده، حداکثر تا ۵ تیر عروسک آن طرح باید به دبیرخانه جشنواره ارسال شود و در خرداد ماه عروسک های ارسال شده در نمایشگاهی به نمایش گذاشته می شود.

قناویزجی گفت: بعد از جشنواره عروسک سازی، هم آفرینی عروسک سازی برای رفع مسائل و مشکلات این حوزه با حضور افراد توانمند با ایجاد یک سری کارگاههای عروسک سازی در کارخانه نو آوری به همراه بررسی مسائل، مشکلات، ضعف ها، بازار فروش، نحوه فروش در بازار و … برگزار می کنیم.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

جلوگیری از کپی کردن مطالب

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید