اسلایدراقتصادی

استاندار خراسان رضوی: هر ساعت توقف در گمرکات برای اقتصاد استان زیان‌آور است

در مراسم روز جهانی گمرک مطرح شد

استاندار خراسان رضوی گفت: خواب کامیون‌ها و یا ماندگاری واگن های حمل بار در مبادی ورودی و خروجی مرز در گمرکات استان نباید وجود داشته باشد، چرا که هر ساعت توقف آن، زیان اقتصادی برای استان محسوب می‌شود.
به گزارش صدای مشهد، یعقوبعلی نظری در مراسمی به مناسبت روز جهانی گمرک افزود: گمرک یکی از دستگاهها و گلوگاههای اساسی در حوزه اقتصاد خراسان رضوی با توان درآمد ارزی است که وظیفه مهم صادرات و واردات را در استان بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه صادرات و واردات باید مبتنی بر تولید در استان خراسان رضوی پیگیری شود، بیان کرد: بخشی از اهداف بلند توسعه اقتصادی استان مربوط به حوزه گمرکات است و برهمین اساس باید نظام گمرکی استان خراسان رضوی، متحول شود که طرح و برنامه آن به زودی تنظیم و اجرایی خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: کار کنترل و ارزیابی در گمرک ها نباید منجر به توقف طولانی مدت کامیون ها و تریلی های باری شود، زیرا مرز فقط مبادی ورودی و خروجی و تردد است و باید روان باشد.

وی با اشاره به لزوم تجمیع گمرکات گفت: با تجمیع نیازهای لازم گمرکی باید به سمتی برویم که ضمن توجه به نیازهای آینده در حوزه گمرک، امکان فعالیت در راههای مختلف ریلی، جاده ای و هوایی اندیشیده شده باشد.

یکی از علل عقب ماندگی شرق کشور، نبود زیرساخت مناسب در حوزه حمل و نقل است
نظری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه یکی از علل عقب ماندگی شرق کشور، نبود زیرساخت مناسب در حوزه حمل و نقل است، افزود: کوتاه سازی دالان ریلی در منطقه شرق کشور با تکمیل خط آهن از چابهار به سمت شمال کشور تقویت می شود و از سوی دیگر ایجاد آزاد راه شمال به جنوب نیز در ترانزیت کالای صادراتی نیز تاثیر گذار است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: برای اجرای این موضوع نباید به منابع دولتی متکی بود بلکه باید با مولد سازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در مسیر جهش بزرگ اقتصادی استان سهیم باشیم.

وی بیان کرد: برای اجرای درست این موضوع ایجاد قرارگاه‌ برای حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی در سطح استان خراسان رضوی انجام شد تا در نهایت به اهداف عملیاتی در بخش خصوصی با همکاری و استفاده از ظرفیت مبتنی بر توان مردمی دست پیدا کنیم.

استاندار خراسان رضوی قبل از این مراسم در پایانه بار طرق حضور یافت و از نزدیک با فرآیندهای انجام شده در گمرک پایانه بار صادراتی استان واقع در این محل آشنا شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید