کد قفل کردن راست کليک

اجتماعیاقتصادی

احداث سالن ورزشی در محله نوده مشهد نیازمند همراهی بیشتر سازمان ها وخیرین است

در کارگروه پیگیری احداث سوله ورزشی محله نوده بر همراهی بیشتر سازمان ها وخیرین برای احداث سالن ورزشی در محله نوده مشهد تاکید شد.

به گزارش صدای مشهد، در کارگروه پیگیری احداث سوله ورزشی «محله نوده »که به همت اداره کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد و با حضور نمایندگان سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد، دفتر توسعه محله نوده، اداره توسعه تعاملات اداره کل هماهنگی ، اماکن ورزشی شهرداری و سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد ,برهمراهی بیشتر سازمانهای مرتبط وخیرین برای احداث سالن ورزشی دراین محله کم برخوردار تأکید شد.

در ابتدای این جلسه, یوسف زاده به عنوان نماینده شهرداری منطقه ۲، با بیان اینکه مجموعه خیریه منتظرین قائم(عج) در محله فعالیتهای زیادی دارند و چندین سال است که پیگیر ساخت سالن ورزشی در زمین خیریه می باشند؛ گفت: خیریه از منطقه و شهرداری متقاضی پروانه رایگان جهت ساخت این سوله می باشد، برای این منظور در کمیته نظارتی منطقه بحث بخشودگی مطرح شد اما به دلیل محدودیت سقف بخشودگی، به ستاد خیرین شهریار و کمیسیون فرهنگی ارجاع شد و هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

وی با اشاره به هزینه کرد حدود ۵۰۰ میلیون تومانی برای سهم سرانه، پروانه و سطح اشتغال برای ساخت سوله ورزشی؛ بیان کرد: یکی ازمشکلات در بلوار توس و مخصوصا محله نوده نداشتن سالن ورزشی می باشد و ناحیه ۳ بلوار توس با بیش از ۱۲۰هزار نفر جمعیت هیچ فضای ورزشی سرپوشیده ای ندارد لذا ضرورت ساخت فضاهای ورزشی احساس می شود.

خطیبی نماینده معاونت تربیت بدنی هم در ادامه بیان کرد: منطقه ۲ با توجه به وسعت بالای آن سهم سرانه ورزشی اش بسیار پایین است، سالن شهید چدانی به دلیل همجواری با پروژه یاس تخریب شد و عملا در این محله بجز سالن ورزشی غدیر و تاکسیرانی سالن دیگری نداریم و حدود ۱۸ مجموعه ورزشی روباز در محله نوده وجود دارد.

وی افزود: با توجه به متراژ ۱۰۰۰متری زمین باید یک سوله ساده و با طرح تیپ ساخته شود و ما آمادگی داریم تا در خصوص نحوه بهره برداری از این سوله به خیرین کمک کنیم.

علی اصغر نخعی ,عضو هیئت مدیره خیریه منتظران قائم(عج) نیز در این جلسه با بیان این مطلب که این زمین توسط یک خیر وقف شده است؛ گفت: از سال ۸۸ پیگیر ساخت سوله ورزشی در این مکان هستیم و خیرین این خیریه برای ساخت سوله ورزشی تا مبلغ سه میلیاد تومان اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: به دلیل هزینه بالای ساخت اگر شهرداری پروانه رایگان در اختیار قرار دهد ما حاضر به عقد تفاهم نامه با شهرداری بعد از بهره برداری با در نظر گرفتن قیمتهای مورد استفاده در سالنهای شهرداری و حتی پایینتر در اختیار عموم مردم محله قرار گیرد.

نخعی اضافه کرد: زمینی در حریم توس ۳۰ به متراژ ۱۳۰۰ متر در اختیارمان هست که آمادگی در اختیارگذاری به هر نهاد و شخصی جهت استفاده عام المنفعه را داریم تا نسبت به فعالیت اقدام نمایند.

حسین عباسیون ,نماینده سازمان فرهنگی شهرداری مشهد نیزدر این جلسه بیان کرد: با این مبلغ عملا ساخت دو طبقه امکان پذیر نمی باشد و باید با توجه به هزینه و متراژ، سوله معمولی با استفاده از نقشه های طرح تیپ ساخته شود و در صورت لزوم از نظرات و همراهی اعضای شورای اجتماعی هم استفاده شود.

در ادامه نیکنام ,کارشناس اداره تعاملات اداره کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد نیز گفت: با توجه به قول مساعد مسئول مربوطه,هزینه پروانه زمین سوله ورزشی پس از تعیین مبلغ، صفر خواهد شد تا خیریه بتواند برای ساخت سوله اقدام نماید.

مصطفی نظری، کارشناس سازمان بازآفرینی شهرداری مشهدنیز در این جلسه بیان کرد: جهت تجهیز سوله ورزشی تا مبلغی که تبصره اجازه بدهد به منطقه تفویض اعتبار می کنیم.

گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد؛ منطقه دو نسبت به تهیه و آماده سازی فیشهای مربوط به این زمین و ارسال نامه به اداره کل هماهنگی دستگاههای اجرایی اقدام نمایند. اداره کل هماهنگی دستگاههای اجرایی هم مستندات مربوطه را به معاونت اقتصادی جهت دریافت پروانه رایگان ساخت سوله طی نامه اعلام نماید، نقشه و طرح تیپ هم توسط کارشناس تربیت بدنی منطقه از فنی عمران اخذ و در اختیار خیریه قرار داده شود.همچنین سازمان بازآفرینی نیز جهت تجهیز سالن اعتبار لازم را به منطقه تفویض نمایدو تفاهم نامه همکاری فی مابین خیریه و معاونت اقتصادی جهت بهره برداری منعقد و معاونت تربیت بدنی شهرداری در خصوص نحوه بهره برداری همکاری لازم را انجام دهد و نهایتا معاونت اقتصادی نیزجهت دریافت پروانه رایگان اقدامات لازم رابا ستاد خیرین شهریار انجام دهد.

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

جلوگیری از کپی کردن مطالب

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید