اسلایدرشهریمنطقه دوازده

اجرای ۴ پروژه در راستای ساماندهی کال زرکش

شهردار مشهدمقدس از اجرای چهار پروژه درراستای ساماندهی کال زرکش خبر داد.

به گزارش صدای مشهد، محمدرضا قلندرشریف دراین خصوص گفت: کال زرکش به‌عنوان مسیر اصلی در شمال غرب شهر برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و سیلاب‌های فصلی درنظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه با مشکلات بهداشتی و اجتماعی و مطالبه مردم پروژه ساماندهی کال زرکش با هدف آمادگی شهر جهت مقابله با بلایای طبیعی(سیل) در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

شهردار مشهدمقدس با بیان اینکه طول کال زرکش در محدوده‌ شهری منطقه ۱۰ حدفاصل بزرگراه پیامبر اعظم(ص) تا بولوار توس ۱۷۵۰ متر است اظهار کرد: برای بدنه سازی و ساماندهی بافت پیرامونی کال چهار پروژه در حال اجرا است.

قلندر شریف اضافه کرد: یکی از این پروژه‌ها احداث دیوار ساحلی و ساماندهی کال زرکش به طول هزار و ۷۵۰ متر به ارتفاع ۲.۵ متر و عرض ۱۲ متر به همراه کف سازی است که اکنون از حدود ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و به‌زودی عملیات عمرانی آن تمام خواهد شد.

وی به تعریض پل مسیل زرکش و احداث کندرو بزرگراه پیامبر اعظم(ص) به‌عنوان دومین پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه نیز به طول ۶۰۰ متر تا بولوار سجادیه امتداد خواهد یافت و با توجه به پیشرفت فیزیکی حدود ۸۰ درصدی نیمه دوم امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

شهردار مشهدمقدس تصریح کرد: سومین پروژه نیز در راستای ساماندهی کال زرکش اجرای پروژه مسیر اتصال روستای زرکش به بزرگراه پیامبر اعظم(ص) شامل احداث یک دستگاه پل در انتهای پیامبر اعظم(ص) ۸۱ به طول ۲۳ متر و عرض ۲۰ متراست و با توجه به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی طبق زمان‌بندی انجام‌ شده این بخش از پروژه نیز پاییز به اتمام خواهد رسید.

قلندر شریف به احداث معبر سواره‌رو حاشیه مسیل زرکش به‌عنوان چهارمین پروژه برای ساماندهی کال زرکش اشاره و اظهار کرد: این مسیر به طول حدود ۶۵۰ متر حدفاصل پیامبر اعظم(ص) ۸۱ و ۸۳ در حال اجرا است و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که عملیات عمرانی آن نیمه اول امسال تمام خواهد شد.

شهردار مشهدمقدس در ادامه افزود: همچنین علاوه بر اجرای این چهار پروژه عمرانی درراستای ساماندهی مشکلات کال زرکش، در نظر داریم تا حاشیه محدوده قانونی حریم کال را با توافق با شرکت آب منطقه‌ای در آینده‌ای نزدیک جهت جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز تبدیل به فضای سبز کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید