اسلایدراقتصادی

ابهام در شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات / اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پاسخ دهد

نیکو گفت: ۱۰۵ هکتار توسط شرکت تعاونی مصرفکارکنان بانک صادرات خراسان بزرگ خریداری می‌شود، اما از سر فصل دارایی‌های شرکت حذف می‌گردد.و تشکلی به نام هیات امنای بوستان سپهر در موازات شرکت تعاونی تاسیس می‌شود.

به گزارش صدای مشهد، محمدرضا نیکو، در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دفتر شرکت تعاونی برگزار شد، بیان کرد: در سال ۷۶ یک دارایی که ۱۰۵ هکتار زمین در پیچ ساغروان بنام شرکت تعاونی خریداری شد. تا سال ۹۶ این اراضی توسط خود هیات مدیره اداره می‌شد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان با بیان عضویت ۵ هزار نفر از کارمندان بانک صادرات در شرکت تعاونی، افزود: در سال ۹۶ توسط عده‌ای از همکاران بازنشسته تربت حیدریه و گناباد که در مشهد ساکن بودند، هیات امنای بوستان سپهر تشکیل می‌شود و مسئولیت اداره این اراضی را بر عهده می‌گیرند. در سال ۹۶ که هیات مدیره انتخاب شد و مشغول کار شدیم، با این افراد جلسه گذاشتیم تا توجیه شوند که شرکت تعاونی، هیات مدیره و مدیرعامل توانایی اداره دارایی شرکت را دارد.

وی با اشاره به اینکه این اراضی از سرفصل دارایی‌های شرکت حذف شده بود، اظهار کرد: اداره تعاون بازرس می‌فرستد تا موضوع بررسی و گزارش شود. در بند سه این گزارش که دارایی شرکت است، اعلام شده که دارایی ثبت نشده که باید مجدداً ثبت گردد.

نیکو عنوان کرد: در سال ۹۸ در ۱۵ مورد از این افراد شکایت کردیم که در بازپرسی ۲۱۶ است و هنوز به دادگاه نرفته است. در تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۹ مجمع برگزار کردیم و به علل بحث‌های مالی، موازی کاری، معاملات غیرقانونی و فروش سهام همکارانی که فوت کرده‌اند، ۱۳ نفر از اعضای شرکت را اخراج کردیم. بعد از پایان زمان مسئولیت هیات مدیره که مقارن با ایام کرونا بود، چندین بار تقاضای برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیات مدیره داشتیم که ستاد کرونا اجازه این کار را نداد و عنوان داشته ممنوع است.

وی ادامه داد: اما این افراد با حضور کمتر از ۱۰۰ نفر از اعضا که اکثریت از خراسان جنوبی بودند، انتخابات برگزار کردند، خود هیات مدیره شدند و اداره تعاون، کار و رفاه جتماعی نیز این انتخابات را تائید کرده است. این در حالی است که این افراد از شرکت اخراج شده بودند و برای عضویت مجدد باید موافقت اعضا گرفته می‌شد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان با بیان اینکه در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، حدود ۵۰ نفر از اعضا شکایتی را به دادگاه تقدیم کرده‌اند و شعبه ۱۷ حقوقی رای به عدم ثبت هرگونه تغییرات داده است، تاکید کرد: ما علاقه‌ای به ماندن در هیات مدیره نداریم، اما شرکت را به نا‌اهلان تحویل نمی‌دهیم. باید این انتخابات ابطال شود و در یک مجمع عمومی دیگر با حضور اکثریت اعضای شرکت انتخابات هیات مدیره برگزار گردد.

درخواست رسیدگی به همه حساب ها برای اثبات عدم تخلف داریم

غلامرضا ناصری، مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان نیز بیان کرد: من مسئول اجرایی بودم که خط مشی را هیات مدیره تعیین می‌کرد. ما درخواست داریم به تمام حساب‌ها رسیدگی شود چون هیچ تخلفی صورت نگرفته و همه موارد قانونی بوده است.

وی افزود: ما کتاب قانون تعاون که نوشته مدیران اداره کل استان خودمان است را اجرا کردیم. ادامه فعالیت و عضویت در شرکت تعاونی نیز باید موفقیت اعضای مجمع را داشته باشد که ندارد. اسامی و لیست اعضای هر شرکت تعاونی فقط در اختیار خود آن شرکت تعاونی است و اصالت اعضا توسط بازرس تائید می‌شود که این مورد نیز انجام نشده است.

ناصری با بیان اینکه این اراضی قبلا قیمت نداشت و اکنون دارای ارزش شده است، اظهار کرد: سرمایه ثبتی شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات خراسان ۱۲۰ میلیون تومان است که مبلغی بالای نیست، اما علت برخی نفوذها را متوجه نمی‌شویم. ما درخواست داریم، اداره تعاون با اسناد و مدارک اثبات کند انتخابات قانونی بوده است. همچنین بعد از ۵ سال پرونده از شعبه ۲۱۶ بازپرسی به دادگاه فرستاده شود. ما می‌خواهیم یک حسابرسی شود و اگر خلاف و تخلفی صورت گرفته با مقصران برخورد شود، چون ما با سلامت کار کرده‌ایم.

انتهای خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank
دکمه بازگشت به بالا
Translate »

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا برنامه یا افزونه بلاک تبلیغات خود را غیر فعال کنید سپس رفرش کنید