۶ طرح بزرگ فرهنگی-ورزشی آستان قدس با حضور تولیت این آستان افتتاح شد

0

همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) شش پروژه فرهنگی، آموزشی و ورزشی تربیت بدنی آستان قدس رضوی امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت این آستان مقدس به بهره برداری رسید.

به گزارش صدای مشهد، آیین افتتاحیه شش طرح بزرگ مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی با حضور متولیان استانی و کشوری ورزش امروز هفتم اسفندماه در سالن همایش‌های این مجموعه برگزار شد. طی این مراسم شش پروژه تربیت بدنی از جمله مرکز نشر و تعالی علوم و مهارت‎های ورزش رضوی، سالن تیراندازی با تجهیزات روز، سالن چندمنظوره ورزشی شماره ۲ بانوان، گالری و موزه ورزش، رونمایی از کلاس‌های الگوی ورزش و نیز خانه ‌ورزش در مناطق محروم افتتاح شد.

*آموزه‌ها، فرهنگ و تربیت رضوی می‌تواند تربیت بدنی آستان قدس رضوی را برجسته و ممتاز کند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در این مراسم عنوان کرد: امروز شاهد افتتاح مرکز رشد و تعالی علوم و مهارت‌های ورزش رضوی در این مؤسسه بودیم، این مرکز شامل مجموعه‌ای آموزشی و آکادمی است که دربردارنده رشد به معنای ورزش و تعالی به معنای فرهنگی بودن است.

وی ادامه داد: موضوع ورزش مبحث بسیار مورد علاقه مردم است، مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی باید از تمام امکانات روز دنیا برخوردار باشد، اما علاوه بر تکنیک می‌خواهیم تربیت بدنی در محضر امام رضا(ع) و در حضور فرهیختگان، اساتید و صاحب‌نظران، یک سخن نو و جدیدی برای دنیای ورزش داشته باشد.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: آموزه‌ها، فرهنگ و تربیت رضوی می‌تواند تربیت بدنی آستان قدس رضوی را برجسته و ممتاز کند و در بین مجموعه های ورزشی سایر کشورها به عنوان یک مجموعه الگو و نمونه مطرح شود، به این منظور که این مؤسسه باید در کنار تکنیک‌های ورزشی از بهترین مبانی تربیتی نیز برخوردار باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به هدف افتتاح مرکز رشد و تعالی ورزش رضوی گفت: این مرکز یک مجموعه بزرگ رشد فرهیختگان، ورزشکاران و صاحب‌نظران است که می‌تواند به عنوان الگویی متفاوت با بهره‌گیری از فرهنگ رضوی و آموزه‌های حضرت رضا(ع) معرفی شود.

وی همچنین در حاشیه بازدید از مرکز رشد و تعالی علوم و مهارت‌های ورزش رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند و در جامعه نقش‌آفرین هستند. از این رو باید نسبت به فراهم آوردن امکانات و ظرفیت‌های جامعه برای آنان توجه کرد و ظرفیت‌ها را در خدمت آنان قرار داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از کارهای موفق و بسیار خوبی که در تربیت بدنی آستان قدس رضوی شده است، توجه ویژه به بانوان و اختصاص سالن ورزشی برای آنان است.

همچنین در پایان این مراسم از نسخه مقدماتی کتاب چهل‌چراغ ورزش و نیز از طرح‌های پژوهشی ویژگی‌های تربیت بدنی در تراز ورزش اسلامی و برند طیب در ورزش رونمایی شد.

*روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید