عبور موفق قطار شهری مشهد از ایستگاه تعالی سازمانی

0

نخستینمدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد از کسب جایزه تعالی سازمان توسط این شرکت برای نخستین بار در بین سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری‌های سراسر کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، قاسم طاهری از کسب جایزه تعالی سازمان توسط این شرکت برای نخستین بار در بین سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری‌های سراسر کشور خبر داد و افزود: طرح جایزه تعالی سازمانی بر اساس مدل اروپایی از ۱۳ سال گذشته در ایران آغاز به کار کرده و میزان پیشرفت در سرآمدی کار و کیفیت کار دو محور اصلی گزینش و بررسی آن است.
وی تصریح کرد: توانمندی‌ها و نتایج کاری یک سازمان دو منظری است که نمرات بین صفر تا هزار را شامل می‌شود ضمن اینکه در اروپا هیچ سازمانی بالاتر از ۸۵۰ نمره‌ای اخذ نکرده و در ایران نیز هیچ سازمانی به اندازه شرکت فولاد مبارکه امتیاز آور نبوده است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد ادامه داد: این جایزه دارای سه سطح است، سطح اول تعهد به تعالی است که شرکت‌های شرکت‌کننده موفق به کسب نمره لازم برای رسیدن به مرحله بالاتر نمی‌شوند ولی به دلیل دقت و تلاش در خور و شایسته گواهینامه تعهد را اخذ می‌نمایند.
طاهری ادامه داد: سطح دوم نیز مخصوص تقدیرنامه‌هایی است که از یک تا چهار ستاره را شامل می‌شود و سطح سوم شامل تندیس بلورین و بالاترین نوع آن است که در ایران تنها دو شرکت تاکنون به این مرحله دست پیدا کرده‌اند.
وی در ادامه گفت: بنا به گفته مدیر طرح تعالی سازمانی کشور تمامی سازمان‌هایی که برای نخستین بار اقدام به شرکت در این طرح می‌کنند موفق به دریافت گواهینامه تعهد به تعالی سازمانی می‌شوند ولی شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد که برای نخستین بار اقدام به شرکت در این طرح کرده و موفق به دریافت تقدیرنامه یک ستاره شده که در تاریخ اجرای این طرح بی‌سابقه است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد افزود: مدت زمان ۸ ماه گذشته اقدام به مهیا نمودن شرایط برای شرکت در طرح جایزه تعالی سازمانی نمودیم و همزمان با بهمن ماه جاری به مدت ۴ روز مسئولین این طرح با حضور در شرکت بهره‌برداری قطارشهری اقدام به بررسی و ارزیابی کامل نمودند تا امتیاز این شرکت در جایزه فوق مشخص گردد.
طاهری ادامه داد: با توجه به شعار شرکت بهره‌برداری قطارشهری مبنی بر خدمت‌رسانی در سطح استاندارد و بین‌المللی و اجرای دقیق آن امتیاز این شرکت ارزیابی گردید چرا که این شعار در واقع یکی از اهداف و محورهای جایزه تعالی سازمانی نیز است.
وی ضمن تقدیر از تمامی پرسنل و همکاران شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد برای کسب این جایزه بیان کرد: این موضوع با همت و تلاش شبانه‌روزی مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه این شرکت محقق گردیده است.
گفتنی است؛ مراسم اهدای جایزه تعالی سازمانی روز گذشته باحضور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد و مدیران این طرح در محل سالن همایش‌های صدا و سیمای کشور برگزار گردید.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید