هر دم از این باغ بری می رسد…!

0

سید محمد محمدی

گویا تمامی ندارد قصه پر غصه مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی، از زمانی که آن را در کلام و الفاظ پر طمطراق، کلان شهر مذهبی جهان نامیدند و آن موقعی که در عمل، لباسی در حد و قواره اش ندوختند! خبر یک تیتر کوتاه بود. بودجه ۹۵ به مشهد ۲۰۱۷ نرسید ….
نوزدهم آبان ماه سال جاری دکتر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در غرفه پایگاه خبری صبح مشهد در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و در پاسخ به سوالی در خصوص ردیف بودجه مشهد ۲۰۱۷ بیان داشت: «ما در حال بررسی موضوع هستیم و نتیجه را در فرصت دیگری اعلام خواهیم نمود.» 
اما این سخن و اظهارات مسئولین استانی این شائبه را در اذهان تقویت می کرد مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی در بودجه سال ۹۵ سهمی ندارد در حالیکه استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد در سفری که دکتر نوبخت اخیرا به مشهد داشت درخواست و تاکید مجدد تخصیص بودجه ویژه مشهد ۲۰۱۷ را مطرح کرده بودند. این گمان در بیست و هفتم دی ماه در لا به لای صفحات پر زرق و برق لایحه بودجه سال آینده به واقعیت تبدیل شد و بر همگان آشکار ساخت دولت تدبیر و امید دومین دسته گل گلایل خود را به ساحت مردم مشهد الرضا علیه سلام تقدیم و بعد از موضوع لغو اجلاس وزیران فرهنگ کشورهای اسلامی در مشهد ۲۰۱۷، حال این نوبت بودجه است به پایتخت فرهنگ اسلامی تخصیص نمی یابد تا همچنان سنار سودان و حامیان ثروتمند منطقه ای او لبخندی با چاشنی تمسخر نثارمان کنند!
حال از گلایه بگذریم، اکنون نوبت نمایندگان خانه ملت است با رایزنی و پیگیری های شایسته، کسری کار مدیران استانی و کشوری را جبران نمایند. انتظاری که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی بویژه نمایندگان محترم مردم مشهد می رود آن است پیرو تذکرات و مکاتبات قبلی با رئیس جمهور همچنان حداکثر تلاش خود را برای گنجاندن ردیف بودجه مشهد ۲۰۱۷ به کار گرفته و یا با تشریک مساعی مدیران دولتی وپیگیری استاندار از ردیف ها و اعتبارات دستگا ه های اجرایی استانی در حوزه فرهنگی مبلغی را به مشهد ۲۰۱۷ اختصاص و به این نکته توجه داشته باشند این تلاش، میدان آزمون آن ها در همه عرصه ها بویژه ۷ اسفند ماه بوده و یقین بدانند مردم آنچه را می بینند باور می کنند نه آنچه را که می شنوند …!

منبع: پایگاه خبری صبح مشهد

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید