100 هزار زائر اربعین در کربلا میهمان خراسان رضوی هستند

مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی از تعهد این استان به اسکان و تغذیه حدود 100 هزار زائر خبر داد و افزود: تمامی خدمات از طریق اهدای کمک‌های مردمی است که سال گذشته این مبلغ 13 میلیارد تومان بود.

به گزارش صدای مشهد، اکبر پارسا ظهر دوشنبه در نشست خبری ستاد اربعین با اشاره به ثبت نام 87 موکب از استان خراسان رضوی در سامانه موکب داران گفت: در سال جاری برای جذب خیرین و افرادی که تقاضای موکب داری سامانه‌ای را راه اندازی کرده ایم و افرادی که در این سامانه ثبت نام می‌کنند پس از احراز صلاحیت مجوز موکب داری در اربعین را دریافت می کنند.
وی تاکید کرد که از 87 موکب خراسان رضوی ، 36 موکب در کربلا، 11 موکب در نجف، 15 موکب در کاظمین، 6موکب در سامرا و 15 موکب در مسیر نجف تا کربلا راه اندازی شده که چهار موکب ویژه خواهران است و در شهرهای کاظمین، مسیر نجف تا کربلا و کربلا قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه نجف،کربلا، کاظمین، سامرا و مسیر نجف تا کربلا برای اسکان و تغذیه پیش بینی شده اند افزود: موکب‌هایی هم در داخل کشور در نقاط مختلف مانند شلمچه، مهران و مرز دوغارون برای اتباع خارجی ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه 36 دستگاه نانوایی به عراق اعزام می‌شود که در هر روز 135 هزار قرص نان برای زائران پخت می‌کنند اعلام کرد: تمامی موکب‌ها در بازه 10 روزه، از هفت روز قبل از اربعین تا سه روز بعد آن به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند.
مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی متذکر شد: تعهد ما برای اسکان زائران تا کنون 119 هزار و 250 هزار نفر است که این تعهد را موکب داران ایجاد کرده اند، همچنین 550 هزار تعهد تغذیه در هر روز ایجاد شده است.
به گفته وی، ساخت صحن حضرت زینب(ع) با وسعتی بالغ بر 166 هزار متر مربع در دستور کار است که سهم خراسان رضوی از ساخت این صحن 13 هزار و 800 متر مربع است.
وی با اشاره به اینکه توسعه این صحن تا به حال 40 درصد پیشرفت داشته افزود: ساخت هر متر مربع این صحن 4 میلیون تومان برآورد شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس