۷۰۰ متخصص قلب جهان در دومین کنگره بین‌المللی قلب و عروق ایران و اروپا در مشهد گردهم آمدند

0

دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا با حضور تولیت آستان قدس رضوی و نمایندگانی از ۲۰ کشور اروپایی و آسیایی در بیمارستان رضوی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش صدای مشهد،دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در بیمارستان رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی، معاون علمی آستان قدس رضوی و نمایندگانی از ۲۰ کشور اروپایی و آسیایی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی قلب و عروق ایران و اروپا در بیمارستان رضوی مشهد اظهار کرد: دومین کنگره قلب و عروق توسط بیمارستان رضوی مشهد در حال برگزاری است و محفل مناسبی برای شکل گیری آراء و تبادل نظر در حوزه مسائل علمی مرتبط با قلب و عروق فراهم شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه چنین تبادلات علمی محلی برای تبادل نظر است و امیدوارم موثر باشد گفت: بیماری‌های قلبی به دلیل سبک زندگی در جامعه متاخر در حال افزایش است و تنها راهکار مقابله با این مسئله نیز این است که از نظر علمی با این بیماری‌ها مقابله شود و از این روز آستان قدس رضوی تاکید ویژه‌ای روی مباحث علمی و دانش بنیان دارد.

رئیسی افزود: برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی بهترین بستر برای مقابله با بیماری‌های قلبی و عروقی است و امیدوارم دومین کنگره قلب و عروق بیمارستان رضوی در این حوزه مثمرثمر باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی در سال‌ها و دهه اخیر به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده خاطرنشان کرد: یکی از پیشنهاداتی که می‌توان به این کنگره داد این است که در حوزه مقابله با بیماری‌های قلب و عروق پیشنهاد و راهکار مشخصی را به عنوان خروجی خود ارائه دهد.

رئیسی ادامه داد: مشهد در سال‌های اخیر با محوریت بیمارستان رضوی پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه علم پزشکی داشته و می‌توان بیمارستان رضوی و مشهدمقدس را به عنوان یک پایلوت علمی در این حوزه در نظر گرفت و علاوه بر آن قطب سلامت را نیز در این منطقه فراهم کرد.

وی گفت: اقدامات دانش بنیان همچنان در اولویت آستان قدس رضوی است و معتقدیم تنها از طریق تبادل نظر علمی است که می‌توان مرجعیت پزشکی و علمی و قطب سلامت را برای مشهد فراهم کرد.

 

بیماری‌های قلبی جنین در کنگره قلب و عروق مشهد بررسی می‌شود

در این کنگره ۷۰۰ فوق تخصص، متخصص و جراح قلب در بیمارستان فوق تخصصی رضوی گردهم آمدند تا جدیدترین نوآوری‌ها و روش‌های تشخیصی و درمانی پیرامون بیماری‌های مادرزادی، بیماری‌های مزمن عروق کرونر و ساختمان و دریچه قلب را به اشتراک بگذارند.

همچنین در کنگره بین‌المللی ۲۰۱۸ CASPIAN Meeting کارگاه عملی دو روزه در خصوص بیماری‌های قلب جنین (CASPIAN Fetal Heart Chapter) با حضور پروفسور گُرلین شارلند از انگلستان، پروفسور جوانا دنگل از لهستان و ابراهیمی از آمریکا برگزار می‌شود که ضمن سخنرانی، به شکل کلاس درس به تدریس مباحث بیماری‌های قلب جنین می‌پردازند.

در هر کدام از برنامه‌های مرتبط با قلب جنین، یک یا دو مادر باردار که جنین آن‌ها مبتلا به مشکلات قلبی هستند، حضور خواهند داشت و اکوی جنین آن‌ها به صورت زنده برای آموزش بهتر حاضرین انجام خواهد شد.

همچنین تشخیص بیماری‌های قلب جنین، آخرین روش‌ها و تکنیک‌ها و در کنار آن‌ها، درمان‌های این بیماری‌ها در این کارگاه بیان خواهد شد.

شایان ذکر است تعداد زیادی از مقالات دریافت شده در دبیرخانه این کنگره به صورت الکترونیکی در سالن‌های جانبی این کنگره به نمایش گذاشته می‌شود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید