نامه اعتراضی جانبازان خراسانی به فیلم هزار پا

0

هزار خنجر

در شرایطی که غربی ها بیش از ۲۰۰ فیلم از حضرت مسیح ع و ۱۲۰ فیلم از حضرت موسی ع و ۴۸ فیلم از بودا ساخته اند…مسلمانان از حضرت محمد ص تنها ۲ فیلم آن هم با فاصله ی ۵۰ سال ساخته اند و در مورد واقعه ی عاشورا تعداد فیلم ها کمتر از انگشتان یک دست و نیز در مورد حضرت مهدی عج تنها ۱ فیلم ساخته شده است که بنظر می آید کم فروشی صورت گرفته است.

البته بعد از انقلاب سینمای نجیبی به دنیا ارائه کردیم اما در این اواخر فیلم هایی میبینیم که قابل باور و درک نیستند که در ایران ساخته شده اند و اگر به ضد انقلاب سفارش میدادیم هم مثلا نمیتوانست فیلمی مثل فیلم هزارپا بسازد.
استفاده از یک نماد آرمانی مثل جانبازان که برای عده ی زیادی از مردم هنوز معنای خاصی دارند دور از اخلاق به نظر میرسد.

بطور کلی روش فیلم هزارپا در طراحی شوخی های کلامی یک روش کاملا جنسی و مبتنی بر استفاده نادرست از آزادی های ممیزی سینما نسبت به تلویزیون است…
روش کارگردان این فیلم آقای ابوالحسن داوودی برای خنده گرفتن از تماشاگر بطوریکه فیلم از عبارات دو پهلو با مضامین جنسی خاصی استفاده میکند که حتی مخاطب نوجوان هم متوجه آنها می‌شود.

مزیت این شوخی های ایهام دار هم این است که اگر سازندگان فیلم به بی اخلاقی متهم شوند خیلی راحت میتوانند مقصود اصلی خود را معنای دوم عبارت تعیین کنند و اصطلاحا بگویند که منظوری نداشتند… هزارپا پر از شوخی هایی به این سبک است که در فضایی که بین عطاران و سارا بهمرامی و نعیمه نظام دوست شکل میگیرد به اجرا در می آید.
بنظر میرسد بخش فرهنگی ما آلوده شده است و احتیاج به حجامت دارد.

ما جانبازان خراسان رضوی از مسئولین فرهنگی کشور تقاضا داریم نظارت بیشتری بر تولید و اکران فیلم ها داشته باشند تا خدای نکرده به ارزش های جامعه خدشه ای وارد نگردد.
همچنین اعلام میداریم اگر استکبار جهانی جسم مارا گرفت اما روح انقلابیمان همچنان جوان و پویا است و در راه انقلاب و رهبری آن تا پای جان ایستاده ایم.
ما جانبازان خراسان رضوی نارضایتی خود را از فیلم کلیشه ای و گیشه ای هزارپا که هزارخنجر بر قلب ما فرو کرده را اعلام میداریم.

گروه پیگیری امور جانبازان نخاعی خراسان رضوی و انجمن فیلمسازان انقلاب اسلامی خراسان رضوی‌

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید