یادداشتی در باب شایعه رئیسی و قوه قضائیه: مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود!

0

به گزارش صدای مشهد، این روزها شایعه ای در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شده مبنی بر اینکه آیت الله رئیسی، تولیت  آستان قدس رضوی، گزینه ریاست قوه قضائیه شده است. خبری که هنوز به صورت رسمی  رد یا تایید نشده ولی واکنش های زیادی را به دنبال داشته است.

سعید شعرباف تبریزی یک از فعالان سیاسی اصولگرای مشهد در این خصوص نوشت:

با علم به وجود #نقاط_ضعف و تهدیدات متعددی که #آستان_قدس با آنها روبروست، باید اذعان کرد که آستان در سه سال گذشته و‌ در دوران مدیریت حجت الاسلام #رئیسی، یک حرکت قابل تامل و بسیار متفاوت از گذشته به سمت #کارآمدی برداشته است و‌ در دوران #مدیران_دولتی_خسته و‌کم عرضه دولتهای یازدهم و‌دوازدهم، توانسته در همین مدت کم، الگوهای قابل قبولی از #مدیریت_جهادی را از خود بروز دهد. (این ادعایی است که بنده به شخصه حاضرم در هر محفل علمی-تحلیلی از آن دفاع کنم).

درست در همین شرایط و در میانه راه، یعنی جایی که باید بسیاری از الگوهای عملیاتی طراحی شده در حوزه های مختلف کاری آستان، در مقیاس های واقعی و بزرگ تکثیر شوند و یک مدل پایلوت و‌کوچک مقیاس از #توسعه_درونزا و‌بومی را در کشور ایجاد کنند، شایعه می شود که تولیت محترم آستان قدس، گزینه #ریاست_قوه_قضائیه هستند و کم کم شایعه صورت جدی هم بخود می گیرد. شایعه ای که در صورت تحقق، بخش وسیعی از آنچه در این مدت با مدیریت خود ایشان و با سختیهای بسیار بوجود آمده را #کان_لم_یکن خواهد کرد و عملا به سود کسانی تمام میشودکه #نمی خواهند کارآمدی عینی یک مجموعه انقلابی را شاهد باشند.

احتمالا کسانی که پیگیرند این #احساس_تکلیف را در ایشان و در رهبری برای این سمت جدید بوجود آورند، نیت های سالمی چون اصلاح مبنایی قوه قضاییه دارند و معتقدند که بدون حضور ایشان در آستان قدس هم، روند قابل قبول سالهای گذشته توسط جانشین ایشان و تولیت بعدی دنبال می شود، اما #اشتباه_میکنند!! کسی که با ساختار اداری و تصمیم گیری واقعی آستان آشنا باشد، کمی در باب توانمندی افرادی که ممکن است تولیت بعدی باشند اطلاع داشته باشد و البته شناخت اندکی هم از وضعیت جریانهای سیاسی-فکری خراسان همراهش باشد، اشتباه بودن این تلقی را تایید خواهد کرد!!!

پ.ن: (یک سوال ناشی از #توهم_توطئه!) پس از تحولی که در باب نحوه اداره باغات و تبدیل آنها از مکان های خصوصی به فضاهای عمومی و‌اردوگاهی در آستان قدس رخ داد، این سوال بصورت جدی پیش آمده که این مدل از برخورد با املاک را چرا نهادهایی چون ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان تاکنون نداشته اند؟! به نظر شما ادامه این جور روندها در آستان قدس، بعضی ها را اذیت نکرده است که به فکر تغییر تولیت افتاده اند؟!

 

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید