کشف ۱۱ کیلو طلای قاچاق در مشهد

0

طلارئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد مقدس گفت: در هفته گذشته ۱۱ کیلو طلای قاچاق در مشهد مقدس کشف و ضبط شده و توزیع کنندگان آنها در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش صدای مشهد به نقل از تسنیم باقر معبودی‌ نژاد اظهار کرد: ورود مصنوعات طلا به هر شکل به داخل کشور به منظور حمایت از تولید داخلی ممنوع بوده و هر فردی که به انجام این کار مبادرت داشته باشد علاوه بر پرداخت جریمه سنگین محموله طلایش نیز ضبط می‌شود.

وی با اشاره به  سیر افزایشی قیمت طلا در هفته‌های گذشته بیان کرد: قیمت یک انس طلا به ۱۳۶۰ دلار رسیده بود و این در حالی است که هم اکنون قیمت هر گرم طلا حدود ۱۱۲ هزار تومان بوده و بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد مقدس با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده و سایر وجوهاتی که دولت از طلافروشان دریافت می‌کند ادامه فعالیت را برای تعداد زیادی از آنها سخت کرده است خاطرنشان کرد: برخی از افراد قدیمی که در این صنف مشهور و باسابقه بوده‌اند هم اکنون فعالیت خود را ادامه نداده و واحدهای صنفی خود را تعطیل کرده‌اند.

معبودی نژاد تصریح کرد: ممکن است تعدادی از افراد برای دریافت پروانه صنف درخواست داشته باشند اما به علت کم تجربگی و سابقه پایین و وضعیت نامناسب بازار به زودی از چرخه فعالیت خارج شده و لذا در صنف طلافروشان همواره ابطال پروانه کسب دیده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کسبه باید مبارزه با ورود مصنوعات طلای خارجی را بسیار جدی بگیرند تصریح کرد: عملیات گسترده‌ای برای پیشگیری از ورود این محصولات به خراسان رضوی در دست اقدام است که توزیع و فروش طلای قاچاق را با عواقبی ناگواری روبه‌‎رو می‌کند.

 

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید