کشف شدن اجساد ۲۷ پناهجو درسواحل دریای اژه

0

مقامات دولت ترکیه از کشف ۲۷ جسد از جمله ۳ کودک در سواحل دریای اژه خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، و به گفته ژاندارمری محلی، هفده جسد در سواحل شهر آیوالیک و ده جسد در سواحل شهر دیکیلی پیدا شده است.
در یکی از تصاویر تلویزیونی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده جسدی با جلیقه نجات نارنجی رنگ در ساحل آیوالیک دیده می‌شود. ملیت کشته شدگان هنوز مشخص نیست.
بنابر این گزارش، افزایش شمار گشتی‌های پلیس ترکیه و سرمای هوا مانع از حرکت موج پناهجویانی نشده است که از خاورمیانه، آسیای جنوبی و آفریقا عازم اروپا می‌شوند و برای این منظور، به سفرهای پر خطر دریایی با قایق‌‌های نامناسب برای اینگونه سفرها تن در می‌دهند.
پیش تر گشتی‌های ساخلی ترکیه توانسته بودند دوازده نفر سرنشینان یک قایق را که در آب‌های ساحلی آیوالیک غرق شده بود زنده از آب بگیرند.
مقامات محلی گفتند که یک فروند هلی‌کوپتر و چند قایق متعلق به گشتی‌های پلیس به عملیات جستجو ادامه می دهند.
در ماه نوامبر، ترکیه در برابر دریافت پول، تسهیلات ویزا برای شهروندان این کشور و از سرگیری مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا، موافقت کرد از حرکت موج پناهجویان به سوی اروپا از طریق خاک ترکیه جلوگیری کند.
در حال حاضر، حدود دو میلیون و دویست هزار شهروند سوریه از کشور خود به ترکیه گریخته‌اند و مقامات ترکیه گفته‌اند که از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون، نزدیک به ۹ میلیارد دلار برای اسکان و تغذیه آنان هزینه کرده‌اند.
تقریبا هیچ یک از پناهجویان سوری در ترکیه از اجازه قانونی کار برخوردار نیست و فرزندانشان هم اکثرا به امکانات آموزشی رسمی دسترسی ندارند.

منبع: میزان

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید