پیش بینی افزایش ۸الی ۹ درصدی مسافران در مشهد

0

مسافرمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: پیش بینی می کنیم تابستان امسال نیز شاهد افزایش بین هشت تا ۹ درصدی ورود و اقامت مسافر در مشهدالرضا(ع) باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، حسین زارع صفت با بیان اینکه این استان با ۴۱۷ هزار نفر شب ظرفیت برای میزبانی از مسافران تابستانی آمادگی دارد؛ اظهار کرد: این رقم مجموع ظرفیت اقامتی استان در بخش واحدهای اقامتی دائم، موقت و اسکان اضطراری است.
وی با بیان اینکه واحدهای دائمی و موقت استان مجموعا ۳۹۰ هزار نفر شب ظرفیت دارند، بیان کرد: از این میزان حدود ۱۰۰ هزار نفر شب ظرفیت واحدهای اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر و بقیه واحدهای موقت از جمله کمپ ها، مدارس، مهمانسراها و زائرسراها و غیره است.
این مسئول افزود: با احتساب ظرفیت پیش بینی شده برای اسکان اضطراری مجموعا ۴۱۷ هزار نفر شب در استان برای خدمات دهی به زائران و مسافران آماده سازی شده است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با بیان اینکه ستاد تسهیلات سفر استان با کمیته های دوازده گانه فعالیت خدمات دهی خود را برنامه ریزی و هماهنگ کرده است، اظهار کرد: این آماده سازی در بخش های مختلف اقامت، خدمات، حمل و نقل، بهداشت و درمان، امنیت و غیره صورت گرفته و بر این اساس مشهد و خراسان رضوی آمادگی کامل برای میزبانی از مسافران داخلی و خارجی دارند.
وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی ظرفیت بالایی از حیث جاذبه ها، تنوع زیست محیطی، تاریخی و فرهنگی داراست، افزود: در این میان مشهدالرضا(ع) به دلیل وجود مضجع شریف رضوی گرانیگاه این جاذبه است.
زارع صفت گفت: ارائه تخفیفات از سوی واحدهای اقامتی، برگزاری جشنواره های موضوعی در طول ایام تابستان در شهرستانهای مختلف و برگزاری جشنواره ها و فروشگاه های صنایع دستی از مهمترین برنامه ها در ایام تابستان است.
وی با اشاره به اقامت ۲ میلیون و ۶۲۸ هزار نفر شب اقامت در واحدهای اقامتی کلانشهر مشهد در نوروز امسال ، گفت: این میزان اقامت نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن حدود ۵٫۵ درصد افزایش داشت.
وی افزود: پیش بینی می کنیم تابستان امسال نیز شاهد افزایش بین هشت تا ۹ درصدی ورود و اقامت مسافر در مشهدالرضا(ع) باشیم.
استان خراسان رضوی سالانه میزبان ۲۵ میلیون مسافر داخلی و بیش از ۲ میلیون گردشگر خارجی است.

منبع: ایرنا

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید