پژمانفر: رئیس جمهور به جای تغییر کابینه سیاست های خود را اصلاح کند

0
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر از اینکه جابه‌جا کردن افراد کابینه ضرورت داشته باشد، جابه‌جایی و اصلاح سیاست‌های رئیس‌جمهور به عنوان رئیس دولت نیاز است تا بتواند مشکلات را حل و فصل کند.
به گزارش صدای مشهد،حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر، در خصوص تغییرات صورت گرفته در چهار وزارتخانه، اظهار کرد: حق دولت این است که تغییرات را انجام دهد و در هر مقطعی افرادی را که در کابینه‌اش هستند، جابه‌جا کند.
وی افزود: منتها باید وضعیتی نباشد که هر سال دریغ از پارسال باشد. باید افرادی باشند که بتوانند اهداف بلند و مشکلاتی که امروز در این عرصه وجود دارد را پاسخ دهند.
پژمان‌فر بیان کرد: آنچه دولت انجام داد، نشان‌دهنده این بودکه با وجود اینکه دو نفر از وزرا با استیضاح مجلس برکنار شدند اما در هر چهار نفر دولت نسبت به این موضوع رضایت نداشت و با توجه به پیش‌بینی که صورت گرفته بود، آن دو وزیر را به دست مجلس کنار گذاشتند و دو وزیر دیگر نیز با توجه به صحبت‌هایی که رئیس‌جمهور با آن‌ها داشتند، استعفا دادند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا با جابه‌جایی افراد مسائل حل می‌شود یا سیاست‌های ابلاغی از ناحیه رئیس جمهور به وزرا اشکال دارد، عنوان کرد: امروز عدم هماهنگی بین وزرا و رئیس‌جمهور وجود ندارد، بنابراین اگر ما در وزرا ناکارآمدی می‌بینیم و هماهنگی کامل وجود دارد، پس نشان‌دهنده این است که سیاست‌های ابلاغی از طرف رئیس‌جمهور به وزرا ناکارآمد بوده که این مشکل را به وجود آورده است.
وی ادامه داد: به نظر من بیشتر از اینکه جابه‌جا کردن افراد کابینه ضرورت داشته باشد، جابه‌جایی و اصلاح سیاست‌های رئیس‌جمهور به عنوان رئیس دولت نیاز است تا بتواند این مشکل را حل و فصل کند، وگرنه با این جابه‌جایی‌ها نیز تغییرات اساسی چندانی در دولت مشاهده نخواهیم کرد و مردم نباید به اینکه تغییراتی در این وضعیت به وجود آید، امید ببندند.
پژمان‌فر با اشاره به اینکه تیم جدید در آنچه که می‌خواهد به آن عمل کنند، باید با رئیس‌جمهور هماهنگی داشته باشند، تصریح کرد: رئیس جمهور باید مقداری سیاست‌های خود را تغییر دهد. مهم‌ترین مسئله این است که دولت در ۶ سال گذشته تمام ظرفیت خود را در حوزه بیرون از کشور گذاشت اما نتیجه مطلوبی به دست نیاورد.
نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در صحبت‌های روز گذشته آقای ظریف در مجلس در مورد نتایج برجام، بیان کردند که اگر ۵ درصد هم فایده داشته باشد، این ۵ درصد را حفظ کنیم، یعنی دولت نیز نسبت به سیاست‌های گذشته خود هم در عرصه بین‌المللی و هم در عرصه داخلی به این نتیجه رسیده که اشتباه کرده و این موضوع شرایط بسیار سختی را به وجود آورده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم این سیاست‌ها بازگردد، توجه به بیرون به سمت توجه به ظرفیت‌های داخل تغییر پیدا کند، اعتماد به نفس را بین نیروهای داخلی و کابینه تقویت کنند و این معنا را در ذهن خود داشته باشند که ما بدون نیاز به کمک غربی‌ها نیز همان‌طور که تاکنون کشور را پیش بردیم و به ظرفیت‌های خود اعتماد کردیم، از این پس نیز می‌توانیم با همین ظرفیت جلو برویم.

 

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید