پشت پرده خط تخریب مشهد مقدس

0

جزئیات موضوع زائران عراقی در مشهد وخط تخریبی اخیر علیه مشهد در جلسه ویژه کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی شد.

به گزارش صدای مشهد؛ حجت الاسلام پژمانفر، نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس که پس از پیگیری های متعدد اقدام به برگزاری جلسه ای ویژه در کمیسیون فرهنگی مجلس برای بررسی وقایع تخریبی اخیر درباره مشهد کرده بود ضمن بیان جزئیات این جلسه، سابقه این جریانات را به گزارش گاردین و رسانه های معاند مانند شرق الاوسط و هدایت و همراهی برخی جریان های سیاسی داخلی دانست.

وی گفت: روابط دوستانه ایران و عراق با توجه به کمک ایران در سقوط داعش و همچنین سفر ایرانیان در اربعین به عراق رو به گسترش است و چنین اتهاماتی برای تیره کردن روابط دو کشور مطرح می شود.

پژمانفر تصریح کرد: گزارش وزارت کشور، وزارت اطلاعات و ناجا تأکید بر این موضوع داشت که خطی در خارج از کشور به دنبال تخریب روابط شیعیان ایران و عراق است.

وی ادامه داد: یک جریان سیاسی در داخل کشور تلاش دارد خط تخریب را علیه مشهد دامن بزند و ریشه مشکلاتی مانند اغتشاشات دی ماه و لغو کنسرت‌ها را به گردن این شهر بیاندازد.

این نماینده مجلس گفت: این جریان سیاسی در راستای تخریب جریانی که در انتخابات مقابل آنها قرار داشت چنین روشی را در پیش گرفت. برخی از اصلاح طلبان بدون اینکه بدانند اینگونه اتهامات و دروغ ها چه تبعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارد، چنین خطی را در پیش گرفته اند.

وی تاکید کرد: وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سازمان حج و زیارت و بنده به عنوان نماینده مشهد گزارشی در این خصوص در کمیسیون فرهنگی ارائه دادیم و جمع بندی گزارش این بود که خط سیاسی در راستای تخریب روابط شیعیان عراق و ایران در خارج کشور برنامه ریزی می‌کند.

وی عنوان کرد: علاوه بر این جریان سیاسی نیز در داخل کشور مسئله تخریب مشهد را در دستور کار دارد تا مردم مشهد و مجاورین امام رضا(ع) را به برخی مسائل متهم کند. من از مردم مشهد به خاطر رفتار سیاسی برخی جریانات عذرخواهی می کنم.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید