پروژه های سرمایه گذاری منطقه ۷ اقتصاد منطقه سیدی را بهبود می دهد

0

شهردارمنطقه هفت گفت : با سرمایه گذاری در کمپ طرق پیش بینی می شود شاهد رونق در در محور سیدی و بلوار ثامن که وضعیت اقتصادی بدی نیز دارند باشیم .

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، ؛ علیرضا عصمت پرست در حاشیه نمایشگاه مسکن ، انبوه سازان و فرصت های سرمایه گذاری در گفتگو با خبر نگار ما اطهار کرد: منطقه هفت به واسطه وجود فرودگاه هاشمی نژاد و حدود ۶۰ درصد مراکز اقامتی از جمله هتل ها ، هتل آپارتمان ها و مهمان پذیرها داری جایگاه ویژه ای است .
شهردارمنطقه ۷ افزود: نزدیک به ۶۵ درصد مسافرانی که زمینی وارد مشهد می شوند از این منطقه وارد می شوند که نشان می دهد این منطقه دارای ظرفیت ویژه ای است .
وی در خصوص آخرین طرح های سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد : در سال های اخیر سرمایه گذاری های خوبی از جمله پارک طرق با افزون بر ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ، پروژه های آسمان یک و دو ، آکسون و پارک بانوان در این منطقه صورت گرفته است .
وی با بیان اینکه پارک بانوان تا کنون پذیرای ۳۵ هزار شهروند بوده است تصریح کرد : این مجموعه ظرفیت ویژه برای سرمایه گذاری در حوزه بانوان دارد که در همین راستا نیز مذاکراتی با سرمایه گذاران صورت گرفته که هم در حوزه تولید و عرضه محصولات مرتبط به بانوان و خدمات رفاهی و گردشگری ورود پیدا کنند .

** راه اندازی شبکه تولید وتوزیع کالا وخدمات مردمی در منطقه ۷
شهردار منطقه هفت با اشاره به انتشار شبکه تولید کالا وخدمات به صورت ارائه محصولات مردمی در درب منازل بیان کرد: نشست هایی با مجموعه های دولتی و خصوصی در این زمینه صورت گرفته است که هم از نظر بهره برداری اقتصادی و هم در ارایه خدمات به مردم بسیار حائز اهمیت است .
عصمت پرست با بیان اینکه مراحل اولیه این طرح در حال اجرا شدن است اضافه کرد: به کمک این طرح و توزیع اقلام مایحتاج عمومی مردم شهرداری یک بارانداز اقتصادی خواهد داشت.
وی در خصوص برنامه های این منطقه در حوزه ترافیک اظهار کرد :بافت مرکزی شهر و محور کوشش –برق از جمله اقتصادی ترین محورهای شهرداری مشهد هستند که مطالعات برای سرمایه گذاری در این دو محور شروع شده و نتایج آن از اوایل سال آینده شاهد خواهیم بود.

**پروژه های سرمایه گذاری منطقه ۷ اقتصاد منطقه سیدی را بهبود می دهد
عصمت پرست با اشاره به لزوم توسعه خدمات شهری گفت: با سرمایه گذاری در کمپ طرق پیش بینی می شود شاهد رونق در در محور سیدی و بلوار ثامن که وضعیت اقتصادی بدی نیز دارند باشیم .
وی با تاکید بر لزوم ورود شهرداری در رفع نیاز های مردم و نیازهای اقتصادی سرمایه گذاران گفت : در سال قبل نشست هایی با صنوف ، اتحادیه ها و سرمایه گذاران با هدف جذب سرمایه گذاران برگزار کردیم که این نشست ها در جذب سرمایه گذاران بسیار موثر بوده است .
وی با بیان اینکه با وجود شرایط بد اقتصادی سرمایه گذاری های خوبی در این منطقه صورت گرفته ، اظهار کرد : شهرداری منطقه هفت با جذب سرمایه گذار، حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد درآمد سال قبل و۱۰ الی ۱۲ درصد منابع درآمدی را از این طریق محقق کند .
وی وضعیت بازدیدکنندگان نمایشگاه را نسبت به سال قبل کمتر دانست و تصریح کرد : برای جذب بازدید کننده و رغبت مردم باید تمام گروه‌ها در حوزه ساخت و ساز و تامین مصالح و کسانی که در حوزه تبلیغات هستند با هم همکاری کنند .
وی اظهار کرد: طرح بهسازی و احیای بافت های فرسوده با مشارکت مردم و جذب سرمایه های خرد مردمی علاوه بر تامین مالی و رونق شهر باعث افزایش رغبت مردم به سرمایه گذاری در پروژه های شهری خواهد شد.
وی با بیان اینکه احیای بافت فرسوده کمک دولت و شهرداری را می طلبد عنوان کرد : نقطه هدف مردم هستند و باید در این زمینه نگاه استراتژیک و جامعی داشت .
شهردار منطقه ۷ پروژه آفتاب و آکسون را از جمله پروژه های شاخص شهرداری منطقه هفت دانسته و اذعان کرد: پروژه بوستان طرق نیز از جمله یکی از بزرگترین پروژه های شهری است که تبدیل به یکی از قطب های گردشگری و تفریحی در منطقه خواهد شد.
وی ایجاد تصفیه خانه آّب و هتل ۷ ستاره را از جمله طرح های کمپ طرق دانسته و افزود: چهار پرژه دیگر هم در این منطقه در دست بررسی است که مذاکراتی نیز با سرمایه گذاران برای آنها صورت گرفته است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید