پردیس بزرگ تئاتر مشهد از سوی شهرداری احداث می‌شود

0

شهردار مشهدمقدس گفت: به همت شهرداری مشهدمقدس، پردیس بزرگ تئاتر در بوستان وفا احداث می‌شود.

به گزارش صدای مشهد ، محمدرضا کلائی شهردار مشهدمقدس در نشست با برگزیدگان مشهدی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: از زمان تصدی ام به عنوان شهردار، پیگیری‌های زیادی برای مکان‌یابی جهت احداث پردیس تئاتر مشهد انجام شد و پس از مشورت و بررسی‌های کارشناسانه بوستان وفا برای احداث پردیس تئاتر انتخاب شد.

وی افزود: نگرانی ما این است که زیرساخت‌ها را آماده کنیم، اما کسی از آن استفاده نکند، لذا فعالان حوزه تئاتر مشهد باید به تئاتر رونق ببخشند و این نکته را درک کنند که اگر رونق تئاتر در مشهد کم شود انرژی ما نیز برای پیگیری کار کم خواهد شد.

کلائی اظهار کرد: معتقدم تعداد تئاتر‌های فاخر و برجسته در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهش پیدا کرده و این موضوع نگران کننده است، اگر جلوی آن را نگیرید رونق تئاتر کم خواهد شد.

شهردار مشهدمقدس گفت: واگذاری پردیس تئاتر مشهد به تنهایی به بخش خصوصی ناکام خواهد بود و اگر شهرداری به تنهایی آن را اداره کند نیز به همین سرنوشت دچار می‌شود لذا معتقدم که بهترین گزینه اداره مجموعه به صورت هیئت امنایی است.

وی ادامه داد: مدیریت شهری به صورت مستقیم از گروه‌های تئاتر حمایت نمی‌کند، ما در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها از تئاتر مشهد حمایت خواهیم کرد، اما با این وجود از تئاتر‌های فاخری که بتوانند برندینگ مشهد باشند نیز حمایت خواهیم کرد.

کلائی تصریح کرد: استفاده از فضا‌های تبلیغات شهری نیازمند یک ضابطه و آئین نامه است که تدوین آن نیاز به مشارکت و همفکری اهالی تئاتر دارد. در خصوص فضا و سالن تئاتر نیز می‌توانیم تا آماده شدن پردیس تئاتر مشهد فرهنگسرا‌ها را برای تمرین گروه‌های تئاتر در اختیارشان بگذاریم.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید