پای دلالان به بازار شب یلدا باز شد

0

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: دلالان از چند روز پیش اقدام به خرید هندوانه و انبار آن برای شب یلدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، حسین مهاجران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به قیمت میوه در آستانه شب یلدا گفت: در چند روز گذشته به دلیل تعطیلی ارسال بار به تهران نامنظم بود اما در همین شرایط قیمت نارنگی و پرتقال و هندوانه ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به قیمت بسیار پایین هندوانه در سال‌جاری گفت: با توجه به قیمت پایین هندوانه و به صرفه نبودن کاشت آن در میناب و دزفول هندوانه کم کاشته شده است و دلالان نیز از چند روز گذشته اقدام به خرید هندوانه به قیمت ۲ هزار تومان کرده و آن را در انبارها برای شب یلدا ذخیره کرده‌اند.

مهاجران تصریح کرد: در حال حاضر نیز نارنگی در حال تمام شد است و خروج آن از بازار روی قیمت بقیه میوه‌ها اثر می‌گذارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: هر کیلو انار خوب به قیمت ۵ هزار تومان و انار معمولی به قیمت ۱۵۰۰ تا ۲ هزار تومان به فروش برسد.

به گفته مهاجران قیمت هندوانه در شب یلدا بستگی به هوا دارد چرا که اگر بارندگی باشد و امکان فروش توسط ماشین در خیابان وجود نداشته باشد قیمت آن کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو هندوانه به قیمت ۳ هزار تومان، موز به قیمت ۲۸۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال شمال ۱۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، نارنگی ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال جنوب ۵ هزار تومان و لیمو ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید