وزیر بهداشت در مشهد: غلظت سیاسی در مشهد باعث شده خدمت در این شهر به حاشیه برود

0

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به‌ این نکته که مشهد همیشه با غلظت سیاسی مواجه بوده، خدمت به این شهر در حاشیه قرار گرفته و این در حالی است که مردم این شهر علاقه‌مند به دریافت خدمات هستند.

به گزارش صدای مشهد، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم افتتاح ۶ پایگاه سلامت با اشاره به‌اینکه اکنون مشهد با مشکلات مختلفی در حوزه در بهداشت مواجه است؛ گفت: این شهر ۲ هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: با توجه به‌ این نکته که مشهد همیشه با غلظت سیاسی مواجه بوده، خدمت به این شهر در حاشیه قرار گرفته و این در حالی است که مردم این شهر علاقه‌مند به دریافت خدمات هستند.

وی ضمن تاکید به‌این موضوع که مردم کاری به مسائل حاشیه‌ای ندارند، بیان کرد: این شهر سالانه پذیرای زائران و مسافران زیادی از سراسر کشور بوده و این در حالی است که سرانه لازم برای ارائه خدماتی درمانی و بهداشتی به‌این جمعیت انبوه در نظر گرفته نشده است.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: در کشور بخش عمده کار بهداری بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است، در حالی که وزارت بهداشت وظیفه سیاستگذاری و نظارت را بر عهده دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت در حاشیه شهرها و روستاها با داشتن پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم، اقدامی مهم در راستای گسترش غربالگری بیماری‌ها و ارائه مراقبت‌های بهداشتی است.

شایان ذکر است، این شش پایگاه سلامت که با حضور وزیر بهداشت افتتاح شدند در ۵ منطقه مشهد از جمله بلوار اندیشه و ادیب، جاده قدیم کلات، جاده سرخس، طرق و مجیدیه قرار دارند.

در مراسم بهره برداری از این پایگاه‌های سلامت، مسؤولانی همچون علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، قاسم تقی‌زاده خامسی شهردار مشهد و سایر مسؤولان استانی و ملی حضور داشتند.

همچنین، نخستین بیمارستان تخصصی چشم پزشکی شمال شرق کشور نیز امروز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

این بیمارستان در زمینی به‌مساحت ۲ هزار مترمربع احداث شده و علاوه بر وجود هفت طبقه با زیربنای ۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع، ۳۲ تخت بیمارستانی، ۶ اتاق عمل جراحی و دو اتاق عمل لیزر و خدمات تخصصی چشم‌پزشکی دارد.

گفتنی است؛ مجموع هزینه ساخت پایگاه‌های سلامت شهری و مرکز فرماندهی و مدیریت بحران مشهد همراه با تجهیزات لازم پزشکی ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید