واکنش نماینده‌های مشهد به نماینده هتاک سراوان

0

پس از برخودر ناشایست نماینده سراوان و عدم برخورد مجلس با این نماینده هتاک سه تن از نماینده‌های مشهد نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.

به گزارش صدای مشهد، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، جواد کریمی قدوسی و امیر حسین قاضی زاده، نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در صفحات اینستاگرامی خود درخصوص اقدام ناشایست نماینده سراوان موضع گیری کردند.

پژمانفر در این باره نوشت:

«به‌دنبال شکایت تعدادی از نمایندگان مجلس، پرونده محمدباسط درازهی، نماینده سراوان به‌هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع شد، رفتار ناشایست نماینده سراوان با کارمند وظیفه‌شناس گمرک سبب تضعیف جایگاه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی شد، موضوع برخورد ناشایست نماینده سراوان را تا تعیین تکلیف نهایی، پیگیری می‌کنم.»

جواد کریمی قدوسی نیز در واکنش به رفتار نماینده سراوان نوشت:

«چند دقیقه یکی از #اصلاح_طلبان را دیر راه دادند کشور را روی سرش گذاشته! یک نفر از اعضای شورای مرکزی اصلاح طلبان رفته جایی و چند دقیقه دیر راهش دادند، کشور را روی سرش گذاشته! مردم دارند نمایندگان را می‌شناسند و قطعا به آن طریقی که قانون به آنها اجازه داده به حسابشان می رسند اولا بسیاری از آنها برای دوره بعد تایید صلاحیت نمی‌شوند و اگر هم تایید هم بشوند مردم به آنها رای نمی دهند.»

قدوسی همچنین در پست دیگری در اینستاگرام خود نوشت:

«متاسفم و از مردم بخاطر فحش و ناسزایی که همکار ما داشته است، عذرخواهی می‌کنم. »

امیر حسین قاضی زاده نیز در پستی در صفحه ایسنتاگرام خود بدون اشاره به نام نماینده سراوان به صورت کلی نسبت به این اقدام واکنش نشان داد و نوشت:

«امروز کلیت مجلس در افکار عمومی تنزل یافته است. مجلس وکیل مردم است و بدون مردم هیچ. مجلس نیاز به ترمیم ارتباطش با مردم دارد. مجلس نمایندگانی دارد که سراپا قصد و شوق و دغدغه خدمت به دین و وطن دارند و شبانه روز صادقانه به این مهم می کوشند اما رفتارهای بدون فکر برخی دیگر در این سال ها و تمرکز رسانه ها بر آن برداشت متفاوتی را رقم زده است. مردم هر مسئولی که کاملاً به رفتار در چارچوب نظام اندیشه خمینی کبیر پایبند نباشد را پس می زنند.»

اما ماجرا چه بود؟

گفتنی است دوشنبه ۲۶ آذرماه امسال، فیلم کوتاهی از برخورد عجیب یک نماینده مجلس شورای اسلامی با کارمند گمرک منتشر شد که در همان دقایق کوتاه اولیه، پُر بود از کلمات رکیک و توهین به مردم. در این فیلم، نماینده سراوان، از کارمند گمرک توقعی دارد. کارمند به درازهی می گوید: ما از شما دستور نمی گیریم و درازهی، نماینده سراوان به این کارمند هتاکی می کند. در این هنگام، یکی دیگر از ارباب رجوع‌ها، وقتی می فهمد فرد هتاک نماینده مجلس است، او را بدون حتی لحظه‌ای تردید به شکلی تحقیرآمیز بیرون می اندازد.

پس از پخش گسترده این ویدئو، آقای نماینده مجلس در ویدئویی دیگر توضیح داد، فیلم منتشره با ترفندهای کامپیوتری برای تخریب چهره وی تقطیع شده بود و در آن فیلم کارمند گمرک به قوم بلوچ و اهل سنت توهین کرده و خلاصه او از مراجع ذی صلاح پیگیر مسأله است!

اما نکته جالب ماجرا اینجاست که صبح روز بعد فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در جلسه علنی مجلس پس از طرح موضوع انتشار این کلیپ در فضای مجازی، از محمدباسط ‌درازهی نماینده مردم سراوان عذرخواهی کرد و کلیپ را تقطیع‌شده و خلاف واقعیت دانست!

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید