همکاری‌های مشترک مشهد و مالزی

0

در نشست شهردار مشهد با هیات اقتصادی و انجمن صنایع کوچک، متوسط و بزرگ کشور مالزی، ایجاد پرواز مستقیم مالزی – مشهد و همکاری با شرکت‌های گردشگری مالزی مورد تاکید قرار گرفت.

شهردار مشهد در دیدار با هیات اقتصادی کشور مالزی گفت: با توجه به حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر در کنار جمعیت ۳٫۵ میلیونی مشهد، ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری به ویژه در بحث زائر و گردشگری وجود دارد که پیشنهاد می‌کنم در اولین قدم برای همکاری‌های مشترک مشهد و مالزی خط پرواز مستقیم مالزی-مشهد برقرار شود.

تقی‌زاده خامسی در این نشست عنوان کرد: هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی وارد مشهد می‌شوند که براساس آمارها در ماه‌های اخیر میزان ورود این گردشگران به شهر مشهد دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر بارگاه منور رضوی، شهر مشهد فضاهای فرهنگی و دیدنی زیادی دارد، اظهار کرد: یقین دارم که مردم فرهنگ دوست مالزی از حضور در این فضاها استقبال خواهند کرد.

وی گفت: در حال حاضر و بر اساس آمارها با توجه به حضور خوب زائران و گردشگران بیش از ۸۰ درصد ظرفیت هتل‌های شهر مشهد در این ایام پر است و این موضوع نشان می‌دهد که ساخت هتل‌های پنج ستاره در مشهد اقتصادی است.

تقی‌زاده خامسی ادامه داد: شهرداری مشهد زمین‌های زیادی در اطراف حرم مطهر رضوی و همچنین خارج از این مکان دارد که می‌توانیم با در اختیار گذاشتن زمین و پروانه و ساخت از طرف شرکت‌های مالزی با هم مشارکت کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خرده فروشی و عمده فروشی در شهر مشهد افزود: ما هنوز در مشهد فروشگاه‌های بزرگ و پیشرفته‌ای مانند مترو و هسکو نداریم که در این زمینه‌ها نیز می‌توان همکاری‌های مشترکی داشت.

شهردار مشهد بیان کرد: زمینه‌های دیگر مشارکت و همکاری شامل ساخت آکواریوم، شهربازی و از این قبیل مراکز تفریحی است.

وی با بیان اینکه مالزی برند حلال دارد که در دنیا بی‌نظیر است، افزود: با توجه به این موضوع که کلانشهر مشهد و ایران به حوزه خلیج فارس و سایر همسایگان نزدیک است، می‌توانید مشهد را پایگاه صنعت حلال قرار دهید.

شهردار مشهد گفت: با توجه به شناخت دولت فعلی و مردم مالزی به ارتباط نزدیکتر و همچنین اقتصادی‌تری میان مشهد و مالزی امیدوارم و بعد از انجام کارهای کارشناسی، وارد بحث بر سر توافق نامه می شویم.

گفتنی است، در این نشست رییس انجمن صنایع اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ و همچنین نمایندگان شرکت‌های مختلف اقتصادی کشور مالزی گزارشی از عملکرد حوزه‌های فعالیت خود ارائه و از شهردار مشهد مقدس خواستار همکاری دو جانبه در این زمینه‌ها شدند.

 

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید