هشدار دادستانی به پروژه طرق: چرا باید در پارک جنگی هتل ساخت؟!

0

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با انتقاد به طرح گردشگری و ساخت هتل در تنها پارک جنگلی مشهدگفت: اجرای این طرح به وسعت ۱۲ هکتار در پارک جنگلی طرق، می‌تواند در آینده باعث تضییع حقوق عمومی و تصرف مابقی این پارک باشد و چه نیازی است که در پارک جنگلی، هتل احداث گردد.

به گزارش صدای مشهد، غلامعلی صادقی با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی در جهت اجرای قوانینی که می‌تواند نقش موثری در مقابله با آلودگی هوای مشهد داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه اخیرا آیین نامه‌های اجرایی قانون هوای پاک تصویب و ابلاغ شده است امیدواریم دستگاه‌ها به وظایف خود به درستی عمل کنند.

وی تصریح کرد:در این قانون بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌ها تکالیفی بر عهده دارند و سازمان حفاظت محیط زیست باید نظارت‌های لازم را داشته باشد و در صورت تخلف و عدم اجرای تکالیف قانونی توسط دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در مرحله اول مراتب به سازمان بازرسی و در صورت بروز جرم به دادستانی منعکس گردد.

دادستان مشهد گفت: یکی از عوامل موثر در جهت مقابله با آلودگی هوا، گسترش فضای سبز شهری است و قانونگذار در مواد ۲۲ و ۲۷ قانون هوای پاک به آن اشاره کرده است که در حال حاضر بخشی از ارتفاعات جنوب شهر و همچنین بخشی از حریم کشف رود توسط شهرداری درختکاری شده است که گسترش و تکمیل طرح کمربند سبز در این دو منطقه امری ضروریست و امیدواریم همانند سابق، شهرداری اهتمام ویژه‌ای به این طرح داشته باشند.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی، منابع طبیعی و حقوق عامه استان خراسان رضوی تصریح کرد:لازمه اجرای طرح‌های گردشگری علاوه بر اخذ مجوزات و رعایت مقررات قانونی؛ باید توجه به حفظ و گسترش فضای سبز و نیز پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی باشد که متاسفانه در اصلاح قرارداد فی مابین شهرداری و شرکت ثابت کیش این موارد از متن قرارداد حذف شده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید