هشدار به پلاسکوهای مشهد

0

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: مجتمع‌های قدیمی شهر مشهد ضوابط ایمنی را رعایت کردند اما به روزرسانی نشده است.

به گزارش صدای مشهد؛ غلامحسین حاجی‌زاده در برنامه زنده رادیویی شهرما که صبح امروز از صدای خراسان رضوی پخش شد، بیان کرد: یکی از رسالت‌های آتش‌نشانی نظارت بر ایمنی امکان و ساختمان‌های شهر است.

وی افزود: با توجه به بروز حوادثی مانند پلاسکو و برج سلمان، سازمان آتش‌نشانی مشهد تمرکز بیشتری بر روی ایمنی اماکن عمومی اعمال کرده است که در این راستا تمامی اماکن عمومی مانند پاساژها، رواق‌ها، مراکز تجاری و … توسط کارشناسان ایمنی مورد بازدید قرار گرفت و مشخص شد متاسفانه قسمت عمده‌ای از این مراکز استانداردهای لازم ایمنی را ندارند.

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی مشهد تصریح کرد: در حال حاضر ۳۳۰ مجتمع تجاری در شهر مشهد وجود دارد که همه این مراکز مورد بازدید قرار گرفته است؛ قسمت عمده‌ای از این مراکز سیستم‌های مورد نیاز برای جلوگیری از حریق را نصب نکرده‌اند.

حاجی‌زاده در پاسخ به این سوال که چرا برخی از ساختمان‌ها با وجود ناایمن بودن مجوز بهره‌برداری دریافت کرده‌اند، گفت: مقوله ایمنی و آتش‌نشانی یک فرآیند است و نقطه‌ی پایانی ندارد چرا که هر سال ضوابط ایمنی هر ساله تغییر می‌کند.
وی تصریح کرد: مجتمع‌های قدیمی شهر مشهد پایانکار دارد و در زمان خودش ضوابط را رعایت کرده اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی به روزرسانی نشده است.

گفتنی است مجتمع زیست خاور یکی ازاین مراکز است که اخیرا هشدار جدی را از سوی شهرداری دریافت کرده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید