نگاه به طرح نائب الزیاره ملی و فراملی باشد/ آمادگی همه جانبه شورای شهر مشهد برای حمایت از نائب الزیاره

0

محمدرضا آصفی یزدی در گفت وگو با خبرنگار ما ، در رابطه با طرح نائب الزیاره اظهار کرد: طرح نائب الزیاره حرکت بسیار خوبی بود که سال گذشته اجرا شد و شرایط معنوی و اجتماعی خیلی خوبی رادر سطح کشور ایجاد کرد و همین فضایی که ایجاد شد آثار با برکتی در داخل و خارج از کشور را به وحود آورد.
به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد وی با بیان اینکه طرح نائب الزیاره متکی به پیوست فرهنگی اجتماعی حوزه زیارت و با هدف عدم توفیق زیارت برای برخی از مردم راه اندازی شد، افزود: در این طرح کسانی که به مشهد مشرف می شوند و یا خود ساکنین مشهد به نیابت از دیگر افراد به زیارت علی بن موسی الرضا(ع) می روند که این مسئله سبب ایجاد انگیزه های بسیار قوی در مجاوران و افزایش تعداد تشرف شان به حرم خواهد بود.
عضو شورای شهر مشهد گفت: بنا بردلایل متعدد در حال حاضر تعداد تشرفات به حرم مطهر رضوی کاهش پیدا کرده است این مسئله سبب می شود شاهد افزایش مجاورین در حرم باشیم و از طرفی نیز زمینه ای می شود که در آینده نزدیک به هر شکلی آن فردی که در سال جاری امکان تشرف ندارد بتواند برنامه ریزی کند در سال های بعد حتما خود به حرم مشرف شود و این حلقه وصلی بین مومنین ایجاد می کند.
آصفی یزدی گفت: شورای شهر مشهد به ویژه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و زیارت این آمادگی را دارد که هر نوع پشتیبانی که شهرداری مشهد نیاز داشته باشد از نظر مباحث ریالی، زیر ساختاری و نرم افزاری را فراهم کند.
وی گفت: می توان یک بسته ای از مجموعه معارف رضوی تعریف کرد و به آن کسانی که به نیابت از دیگران زیارت را انجام می دهند به صورت مجازی و غیر مجازی در قالب هدیه تقدیم شود.
عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: نگاه به طرح نائب الزیاره باید ملی و حتی فراملی باشد چرا که این طرح متعلق به همه شیفتگان امام رضا(ع) است و این امکان وجود دارد که این طرح در تمام طول سال برگزار شود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید