نگاهی به حوادث مشهد: تیراندازی پلیس به اشرار خیابانی/ دستگیری باند کپی کارت بانکی/مرگ در اثر گازگرفتگی در سیدی

0

فرمانده انتظامی مشهد از عملیات تعقیب و گریز و تیراندازی ماموران انتظامی برای دستگیری ۴ شرور خیابانی خبر داد.

به گزارش صدای مشهد، سرهنگ اکبر آقابیگی از عملیات تعقیب و گریز و تیراندازی ماموران انتظامی برای دستگیری چهار شرور خیابانی خبر داد و گفت: تیم‌های دایره تجسس کلانتری سناباد مشهد در اجرای ماموریتی به‌اطلاعاتی دست یافتند که چهره چهار شرور خیابانی برای‌شان نمایان شد.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: پلیس پس از کنترل و مراقبت‌های نامحسوس، این مهمان را سوار بر یک دستگاه خودروی سواری پراید در ساعت ۳ بامداد روز گذشته شناسایی و برای دستگیری آنان وارد عمل شد.

وی اضافه کرد: متهمان بدون توجه به‌دستور ایست پلیس به‌سرقت از خیابان سناباد به‌سمت خیابان شهید کلاهدوز تغییر مسیر داده و سپس وارد خیابان‌های مجد، منفرد، مطهری، قرنی، حر عاملی و نیک‌نام شدند.

آقابیگی خاطرنشان کرد: عملیات تعقیب و گریز تا بلوار عبادی مشهد ادامه یافت و ماموران انتظامی با استفاده از قانون به‌کارگیری سلاح، پس از تیراندازی هوایی، لاستیک‌های خودروی پراید را مورد اصابت گلوله قرار دادند و چهار شرور که از ارازل و اوباش و دارای ۱۰ فقره سابقه کیفری هستند و به‌مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارند را دستگیر کرد.

فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه در بازرسی از خودروی متهمان ۷۰ سانت مواد مخدر، یک قبضه شمشیر بزرگ، یک قبضه چاقو ۳ قطعه اسکناس ۵۰۰ هزار ریالی تقلبی کشف شده است، گفت: تحقیقات از این متهمان برای کشف دیگر اقدامات مجرمانه اعضای این باند ادامه دارد.

وی به‌شهروندان اطمینان خاطر داد که پلیس مشهد به‌پشتوانه همکاری‌های آگاهانه با حمایت‌های دستگاه قضایی، برای برقراری نظم، امنیت و آسایش زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرضا (ع) از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند، با افرادی که بخواهند نظم و آرامش مردم را برهم بزنند برخورد قاطعانه و قانونی دارد.

*دستگیر اعضای باند کپی کارت‌های بانکی در مشهد

سردار محمدکاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی ظهر نیز عصر دیروز در جمع خبرنگاران به دستگیری اعضای بانک کلاهبرداری از طریق کپی کارت های بانکی در مشهداشاره و گفت: شهروندی با مراجعه به پلیس فتا شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی خود را مطرح و خواستار بررسی موضوع شد.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا خراسان رضوی پس از انجام تحقیقات فنی زن جوانی را که یکی از متهمان پرونده بود شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتطامی خراسان رضوی بیان کرد: متهم که زنی ۳۰ ساله است در تحقیقات پلیسی اظهار کرد در کشور ترکیه با جوان ایرانی آشنا شده و با تحویل گرفتن دستگاه کوچکی که قادر به کپی کارت های بانکی است به ایران بازگشته و در مشهد پس از مراجعه به افراد مختلف، به بهانه های گوناگون پس از دسترسی به کارت های بانکی آنها، به وسیله دستگاه مذکور کارت ها را کپی کرده و سپس دستگاه را به فردی رابط تحویل می دهد تا به ترکیه بازگرداند.

تقوی بیان کرد: پس از اعترافات زن جوان ۳ همدست دیگر او که وارد کشور شده بودند نیز در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه توسط پلیس دستگیر و از آنها ۳ دستگاه کپی کارت و یک دستگاه چاپگر کشف شد.

وی اظهارکرد: کلاهبرداران پس از کپی کارت عابر بانکی با در دست داشتن رمز کارت عابر بانک از دستگاه هایی تحت عنوان چاپگر استفاده کرده و با جعل هویت برای خود کارت شناسایی معتبر ساخته و با مراجعه به صرافی ها به ویژه کارت خوان های سیار و دوره گرد، ارز می گرفتند.

وی گفت: تاکنون ۶۵ نفر از این افراد شکایت کرده اند و تحقیقات از متهمان پرونده ادامه دارد.

*گازگرفتگی جان جوان ۳۵ ساله مشهدی را گرفت

حسن جعفری صبح دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: شب گذشته فردی در تماس با آتش نشانی مشهد از محبوس شدن یکی از بستگانش در منزل مسکونی اش واقع در خیابان سیدی مشهد خبر داد و به دنبال آن نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

وی افزود: نیروهای امدادی پس از ورود به آپارتمان ۵۰ متری با پیکر بی جان جوان ۳۵ ساله که به دلیل گازگرفتگی جان خود را از دست داده بود مواجه شدند.

جعفری بیان کرد: کارشناسان آتش نشانی استفاده از اجاق گاز خوراک پزی برای گرمایش منزل را علت این گاز گرفتگی اعلام کردند و بنا بر اظهارات خویشاوندان متوفی وی که در منزل مسکونی اش تنها زندگی می کرده از روز پنجشنبه به هیچ یک از تماس هایی که با او گرفته می شده پاسخ نداده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید