نگاهی به حوادث مشهد: از دستگیری عامل فروش ۲۴ آپارتمان خیالی در مشهد تا آتش‌سوزی در زیست خاور و خراب شدن ترمز مترو

0

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری ۳۰ میلیارد ریالی با وعده فروش ۲۴ آپارتمان خیالی در مشهد خبر داد.

به گزارش صدای مشهد، سردار” محمد کاظم تقوی” ‌در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر این که فردی با ترفند شیادانه فروش آپارتمان از آنان کلاهبرداری کرده است، دستورات لازم برای پی گیری سریع موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مجرب مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت پی گیری سریع پرونده برای شناسایی و دستگیری عامل این اقدام مجرمانه وارد عمل شده و در گام اول، تحقیقات خود از شاکیان پرونده را آغاز کردند.

وی گفت: بررسی های پلیسی نشان می داد متهم پرونده از هر طعمه خود مبلغ یک میلیارد ریال به عنوان پیش پرداخت فروش آپارتمان دریافت کرده و پس از آن فراری شده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: ردزنی های اطلاعاتی کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی آغاز شد و پلیس در ابتدا همسر متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی این زن جوان را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار داد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پس از چند روز کار گسترده پلیسی، محل اختفاء متهم اصلی پرونده را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه، این فرد را دستگیر کردند.

سردار تقوی با اشاره به اینکه متهم پرونده در بازجویی های اولیه صراحتا به بزه انتسابی اعتراف کرد، گفت: تاکنون ۲۴ شهروند برای پی گیری شکایت خود از متهم به پلیس آگاهی مراجعه کرده اند و با برآوردهای به عمل آمده این فرد ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است؛ تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.*

 

آتش در زیست خاور

ساعتی قبل، یک مغازه کفش‌فروشی در طبقه منفی ۲ مجتمع تجاری زیست خاور طعمه حریق شد. مشاهدات عینی حاکی از آن است که در پی آتش گرفتن مغازه ای در طبقه منفی ۲ زیست خاور، گروه آتش‌نشانی به محل اعزام شده و موفق به مهار آتش شده‌اند.

احمد مرندی، افسرنگهبان سازمان آتش نشانی مشهد گفت: مجتمع تجاری ای در میدان شریعتی گرفتار آتش سوزی شد. آتش سوزی این مجتمع در ساعت پایانی دیشب اعلام و آتش نشانان به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: کانون حریق مغازه کفاشی واقع در طبقه منفی دو این مجتمع تجاری بود و شعله های سرکش آتش کل این مغازه را فراگرفته بود. حریق به سرعت توسط آتش نشانان مهار شد و افرادی که داحل پاساژ بودند نیز به بیرون منتقل شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه خوشبختانه مصدوم و محبوسی نداشته است، خاطرنشان کرد: در پی این حریق کل پاساژ زیر دود رفته بود که عملیات تخلیه دود نیز انجام شد.

افسرنگهبان سازمان آتش نشانی مشهد افزود: علت وقوع این آتش سوزی در دست بررسی است.

 

ترمز بی وقت

همچنین یکی از قطارهای قطارشهری در ساعت ۱۸:۰۷ دقیقه دیروز در خروجی ایستگاه آزادی، یک مشکل فنی پیدا می‌کند و دچار یک ترمز ناگهانی می‌شود که در آن‌جا اتفاقی نمی‌افتد و راه‌بر قطار را در عرض دو تا سه دقیقه به سمت ایستگاه خیام حرکت می‌دهد.

زارع، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد با گفتن این مطلب ادامه داد: در ایستگاه خیام دوباره به مشکل ‌فنی (atp) می‌خورد و برای دومین‌بار ترمز ناگهانی گرفته می‌شود که در آن‌جا قطار تکان شدیدتری می‌خورد و نهایتاً قطار کمتر از ۵ دقیقه توقف می‌کند و پس از آن سیر طبیعی خودش را دارد؛ به دلیل زنجیره‌وار بودن قطارها اگر قطار قبلی توقف کند قطار بعدی هم دچار تاخیر می‌شود، که سرویس‌دهی ما دچار تاخیر چنددقیقه‌ای شد.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد با اشاره به اینکه «در تخلیه مسافران، مسافر جامانده یا ازدحام هنگام خروج نداشتیم»، گفت: این قطار نهایتا تا ایستگاه غدیر می‌رود و بعد هم از گردانه سرویس‌دهی خارج و به بخش فنی منتقل شده تا عیب‌یابی شود.

زارع خاطرنشان کرد: در این بین تنها یک فرد در ایستگاه شریعتی مدعی می‌شود که مصدوم شده و پایش پیچ خورده‌است که مطابق قوانینی که داریم، فرم مربوطه را پر کرده و مشخصات فرد گرفته شده و اگر مشکل دیگری داشته باشد رسیدگی خواهد شد و جای نگرانی نیست.

وی تصریح کرد: از ایستگاه آزادی به سمت خیام فردی قصد داشته که درب قطار را باز کند که خوشبختانه موفق به انجام این کار نشده. زمانی که قطار در تونل دچار مشکل می‌شود، شایعه درست می‌شود که مردم در قطار محبوس شدند و در قطار را باز کردند و از قطار پیاده شدند که چنین اتفاقی نیفتاده‎‌است.

زارع اظهار کرد: اما اگر در شرایط اضطراری باشیم که قطار نتواند حرکت کند، امکان این کار وجود دارد و همکاران ما و مردم هم این امکان برایشان وجود دارد که بتوانند درب را باز کنند، اما چون ماموران ایستگاه حضور دارند، خودشان وارد کار می‌شوند و تونل را ایمن می‌کنند و تخلیه مسافر صورت می‌گیرد، اما در این مورد چنین اتفاقی رخ نداده‌است. در حال حاضر روند سرویس‌دهی عادی و درحال انجام است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید